Portal_background_image

با حضور استاندار ؛ نشست شوراي ورزش همگاني و تفريحي استان برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی نشست شورای ورزش همگانی و تفریحی استان در محل استانداری برگزار شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:  ورزش همگانی مربوط به تمام اقشار جامعه است و با توجه به آثاری که در سلامت، تقویت پیوست های ارتباطی و ایجاد و تقویت نشاط دارد باید مورد توجه باشد.

وی بیان کرد: بهره گیری از تجارب استان های دیگر در ورزش همگانی امری ضروری است.

استاندارمرکزی ادامه داد: نقش ورزش در بهبود و تقویت سلامت مردم انکارناپذیر است و خانواده ها باید نسبت به این امر حساس باشند و بخشی از ساعات زندگی روزانه خود را به این مهم اختصاص دهند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری نیز  گفت: فرهنگ سازی در خصوص توسعه ورزش همگانی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

 حسن بیگی افزود: شهرداران، بخشداران و دهیاران باید در راستای ایجاد امکانات لازم برای ورزش همگانی تلاش مضاعف داشته باشند.

مجد آرا رئیس فدراسیون ورزش های همگانی نیز در این نشست گفت:سند تحول و تعالی آینده نگری ورزش همگانی در قالب 38 طرح تنظیم شده و بر روی آن یکسال کار کارشناسی صورت گرفته است.

وی افزود: انتظار است این سند در استان مرکزی نیز با حمایت و همکاری دستگاه های مختلف اجرا شود.

مجد آرا بیان کرد: گسترش طرح ورزش های همگانی در نقاط مختلف کشور هدفگذاری شده و استان ها باید در اجرایی شدن این مهم تلاش مجدانه داشته باشند.

رئیس فدارسیون ورزش های همگانی ادامه داد: ورزش قهرمانی به عده ای خاص از مردم تعلق دارد اما، ورزش همگانی در خدمت عامه است و باید برای توسعه دایره کیفی ان کوشید.

مجد آرا گفت: توسعه ورزش همگانی نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی و بروز بیماری های مختلف دارد.

گفتنی است در این نشست سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان نیز سخنانی رابیان کرد.

یادآور می گردد در این نشست علی مجد آرا رئیس فدارسیون ورزش های همگانی تندیس سفیر ورزش استان مرکزی را به استانداری این استان اهدا کرد.

در نشست شورای ورزش همگانی و تفریحی استان مرکزی در خصوص نحوه و چگونگی برگزاری مسابقات ورزشی کارکنان دولت بحث و تبادل نظر شد و اجرای سند تحول و تعالی و آینده نگری ورزش همگانی مصوب شد. 

بر اساس ماده 53 قانون، پرداخت یک درصد از درآمد دستگاه های اجرایی استان مرکزی به امر ورزش در این نشست مصوب شد و بر اساس این قانون، 40 درصد از سهم یک درصد برای ورزش کارکنان دستگاه ها، 30 درصد برای ورزش در آموزش و پرورش و 30 درصد به ورزش و جوانان در نظر گرفته شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها