Portal_background_image

با حضور دبير هيات عالي گزينش كشور؛ نشست شوراي هم انديشي هسته هاي گزينش در اراك برگزار شد

وطنی دبیر هیات عالی گزینش کشور در نشست شورای هم اندیشی هسته های گزینش که در محل استانداری مرکزی برگزار شد، گفت: روزآمدی قوانین و مقررات از اولویت ها و برنامه های مهم هیات گزینش در نظام اداری کشور است.

وطنی دبیر هیات عالی گزینش کشور گفت: روزآمدی قوانین و فرم های گزینش با همکاری هیات های مرکزی، دوایر عالی و همراهی گزینشگران انجام شده و در حال ویراستاری است که با تصویب در هیات عالی، مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در بدنه نظام اداری اجرایی می شود.

وی ادامه داد: انتخاب نیروهای انسانی ماهر، با اخلاق و موثر برای نقش افرینی در بدنه نظام اداری مسئله حساس و مهمی است که در گزینش و مصاحبه جذب نیروی دستگاه های دولتی مدنظر است و در قوانین جدی با اصلاحات صورت گرفته برخی موضوعات و نواقص برطرف می شود.

دبیر هیات عالی گزینش کشور خاطر نشان کرد: بازنگری در شیوه نامه ها و دستورالعمل ها بر حسب تغییرات سال های اخیر امری ضروری بود که به بهترین شکل و با وسواس و داریت انجام شده و به مجلس تقدیم شده است. 

وطنی با تاکید بر همکاری هرچه بیشتر گزینشگران با مدیران دستگاه های اجرایی گفت: گزینشگران می توانند با همراهی مدیران از ظرفیت دستگاه ها در انجام وظایف و انتخاب افراد شایسته و مسئول برای دستگاه های اجرایی استفاده کنند.

وی در بخشی از سخنانش به حذف سختی کار گزینشگران اشاره کرد و افزود: این مهم در سازمان مدیریت در حال بررسی است. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری نیز گفت: ایجاد امنیت و اشتغال برای کشور، مردم و دانش آموختگان جامعه یکی از وظایف مهم دولت ها در کشور و جوامع بشری به شمار می رود.

حسن بیگی افزود:کشور ایران باوجود نا آرامی ها در منطقه توانسته با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و از خود گذشتگی نیروهای اطلاعاتی و نظامی به جزیره ای امن برای کار، تلاش و فعالیت مردم و دانش آموختگان تبدیل شود.

وی، تعیین صلاحیت افراد برای ورود به حرفه های مختلف را از دیگر اقدام های دولت ها عنوان کرد و گفت: هسته گزینش در جمهوری اسلامی به عنوان تابلو و آینه دستگاه ها در کنار کار تخصصی، تعیین صلاحیت حرفه ای وظیفه تشخیص موازین شرعی را نیز برعهده داشته و برخورد مناسب آنان با مستخدمان نقش مهم و تاثیرگذاری در شناسایی دستگاه ها در جامعه بر عهده دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: گزینش آگاهانه، برخورداری از سیستم های نوین برای تشکیل پرونده ها، جلوگیری از ورود افرادی که می توانند مشکلاتی برای دستگاه ها به همراه داشته باشند و حمایت از حقوق افراد باصلاحیت از جمله اقدام هایی است که اهمیت و حساسیت حرفه گزینشگری را بیش از پیش در جامعه مشخص می کند. 

حسن بیگی، حفاظت از اسرار مردم و خانواده ها را از دیگر وظایف گزینشگران عنوان کرد و افزود: گزینشگران باید برای حفظ اسرار و اطلاعات کوشا باشند و بکوشند این اطلاعات به درستی حفظ شود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها