Portal_background_image

با حضور استاندار نشست شوراي هماهنگي مديران دستگاه هاي تابعه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي برگزار شد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی که در محل استانداری برگزار شد، گفت: جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی در این استان بالاتر از میانگین کشوری است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: به طور میانگین 50 درصد از جمعیت کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند اما این رقم در استان مرکزی به دلیل استقرار صنایع و شمار جامعه کارگری، حدود 65 درصد از جمعیت استان را شامل می شود.

وی بیان کرد: حوزه کاری و مسئولیتی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گسترده است و این دستگاه ها نیز با تنگناهای مختلفی دست و پنجه نرم می کنند.         

استاندار مرکزی ادامه داد: پرداخت صندوق بازنشستگی و سازمان تامین اجتماعی در هر ماه به جمعیت تحت پوشش، بیش از مبلغی است که دولت هر ماه، یارانه پرداخت می کند.

آقا زاده اظهار کرد: تامین این اعتبار با توجه به شرایط اقتصادی، و چالش های بخش تولید در مراکز تولیدی و خدماتی، فرآیند مشکلی است اما با این وجود پرداخت ها تاکنون استمرار داشته و تحقق این مهم، یک موفقیت بزرگ است و نشان از انسجام مدیریتی و  احساس مسئولیت بالا در این سازمان است .

استاندار مرکزی اضافه کرد: حمایت های لازم از حوزه اشتغال و تولید در دستور کار قرار دارد و دستگاه های تابعه باید با جدیت مطالبات عمومی و کارگری را دنبال کنند. 

آقا زاده اظهار کرد: بخش درمان استان مرکزی با وجود تنگناها و طلب بیش از 130 هزار میلیارد تومان در حال خدمت رسانی است.

وی خاطر نشان کرد:  حوزه کاری و مسئولیتی این وزارت خانه بسیار وسیع، مهم و گسترده است لذا مدیریت ارشد استان  پیگیری، حمایت و حل مسائل و مشکلات این حوزه را با جدیت دنبال خواهد کرد.

وی افزود: مسائل و مشکلات مطرح شده در این نشست به صورت تخصصی و در نشست های جداگانه باید مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ۳۹۳ هزار بیمه شده تامین اجتماعی و ۷۵ هزار مستمری بگیر در این استان وجود دارد که با احتساب خانوارهای تحت پوشش این افراد، ۶۵ درصد از جمعیت استان مرکزی زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی است.

وی بیان کرد: استان مرکزی بر اساس آمارهای فصلی مرکز آمار در تابستان امسال با نرخ بیکاری هشت و ۲ دهم درصد پس از استان سمنان کمترین نرخ بیکاری را در کشور داشته است.

آبایی هزاوه عنوان کرد: نرخ بیکاری فارغ التحصیلان بیکار ۲۰ درصد است در حالیکه این نرخ در استان مرکزی ۱۲ و نیم درصد است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۲ برنامه برای اشتغال فراگیر و ایجاد ۹۷۱ هزار شغل و اشتغال روستایی و ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در برنامه ششم توسعه را دنبال می کند.

آبایی هزاوه تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۹ شرکت تعاونی در گرایش های مختلف در استان مرکزی به ثبت رسیده که این شرکت ها زمینه اشتغال ۴۴۷ نفر را فراهم کرده است.

وی گفت: شرکت های تعاونی استان مرکزی در این مدت سه میلیون و ۳۷۵ هزار دلار صادرات داشته اند که در این راستا نسبت به برنامه تعیین شده تا پایان سال جاری که ۹ میلیون دلار است، عقب افتادگی وجود دارد و نیاز است تلاش ها در این راستا مضاعف تر شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: حوادث ناشی از کار در این استان در هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۲۰ درصد کاهش یافته و در این مدت ۲۱۹ حادثه ناشی از کار در استان مرکزی رخ داده است.

آبایی هزاوه عنوان کرد: در راستای کاهش حوادث ناشی از کار ۲ برنامه خودبازرسی و آموزش مورد توجه جدی قرار گرفته است.

در این نشست ۱۱ دستگاه تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی گزارشی از فعالیت های حوزه کاری خود ارایه کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها