Portal_background_image

با حضور استاندار: نشست شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که با حضور آقازاده استاندار مرکزی برگزار شد، گفت: کلید موفقیت در طرح های پیشگیری از اعتیاد هم افزایی امکانات و راهبردها است.

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اظهار کرد: طرح های پیشگیرانه در حوزه اعتیاد باید به صورت یکپارچه و مشترک با راهبری قوی مجری واحد و نظارت اصولی از سوی فرمانداری ها پی گرفته شود.

وی اظهار کرد: برنامه های جزیره ای و بخشی در حوزه پیشگیری از اعتیاد اثر بخش نیست و نمی تواند اهداف ترسیم شده در مقابله با اعتیاد را به طور کامل جامه عمل بپوشاند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی  گفت: موفقیت در مهار آسیب های اجتماعی به صورت جمعی پاسخ می دهد و اکنون 12 نهاد و دستگاه متولی در استان در حوزه پنج آسیب اجتماعی مهم با یکدیگر تعامل دارند تا در سایه همکاری بین بخشی آثار و نتایج بهتری نمود پیدا کند.

حقیقی افزود: دوری از هرگونه شعارزدگی و برگزاری مستمر نشست ها در رصد برنامه های عملیاتی و کاربردی از مجموعه اقدامات مهمی است که در حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان باید انجام شود.

وی اظهار کرد: اطلاعات بهنگام و صحیح محور هر تصمیم سازی اثربخش در حوزه مقابله با اعتیاد است و دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی مکلف است اختلافات آماری را در این زمینه به سرعت تصحیح کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش گفت: 120 مرکز درمان اختلالات مصرف مواد مخدر در این استان برای جلوگیری از سوء مصرف متادون در بین افراد معتاد فعالیت می کنند.

حقیقی افزود: این استان یکی از مراجع موفق در ایجاد سامانه مراکز درمان اختلالات مصرف مواد مخدر است که روند امور را به شکل صحیح و موثر به پیش برده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 16 هزار و 274 دانش آموز در طرح توانمندسازی دانش آموزان، والدین و کارکنان پایه دهم برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اعتیاد و رفتارهای پرخطر در سال جاری آموزش دیدند.

 فولادوند افزود: این طرح در سطح 86 مدرسه شامل 40 مرکز آموزشی پسرانه و 46 مدرسه دخترانه با هدف بازدارندگی از تجربه مصرف مواد مخدر و پیشگیری از بروز اعتیاد در بین دانش آموزان دوره متوسط اجرا شد.

وی اظهار کرد: در این طرح 100 درصد دانش آموزان و 89 درصد والدین و یک هزار و 605 نفر از کارکنان آموزش و پرورش تحت پوشش قرار گرفتند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: 2 میلیارد و 520 میلیون ریال اعتبار برای اجرای این طرح هزینه شده است.

گفتنی است دانشگاه علوم پزشکی نیز در این نشست عملکرد این بخش در حوزه مبارزه با مواد مخدر را ارایه کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها