Portal_background_image

با حضور استاندار نشست شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در محل استانداری برگزار شد.

شاه محمدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان در این نشست گفت: واگذاری ماده 16 از سال 95 بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با موادمخدر کشور به بهزیستی محول شده است.

نبی الله شاه محمدی حیدری افزود: مسئولیت نگهداری معتادان ماده 16 استان مرکزی از مردادماه امسال به بهزیستی این استان محول شده و هزینه های این مرکز نیز از 31 تیرماه به دانشگاه علوم پزشکی واصل می شود.

وی بیان کرد: مکان فعلی نگهداری معتادان ماده 16 استان مرکزی در ابراهیم آباد اراک مربوط به یکی از دستگاه های اجرایی این استان است که مهلت قرارداد آن به اتمام رسیده و باید تخلیه شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: تا مشخص شدن مکان قطعی برای نگهداری این افراد باید معتادان در سایر مکان ها نگهداری شوند و انتظار است دستگاه های اجرایی استان تعامل و همکاری خوبی در راستای تهیه مکان مناسب داشته باشند.

شاه محمدی حیدری در بخش دیگری از سخنانش گفت: پیشنهاد شده دومین همایش ملی اعتیاد زنان به میزبانی استان مرکزی در اسفندماه در اراک برگزار شود.

وی گفت: نخستین نشست ملی اعتیاد زنان پارسال در اصفهان برگزار شد و مسئولیت برگزاری دومین همایش ملی در این زمینه در استان مرکزی به جهاد دانشگاهی واگذار شده اما برگزاری مطلوب آن در گرو همکاری و حمایت همه دستگاه های اجرایی است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی اضافه کرد: شهرداران استان عضو شورای مواد مخدر هستند و باید در نشست ها حضور فعالانه و موثر داشته باشند.

در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی در خصوص انتخاب مکان جدید برای معتادان ماده 16 ابراهیم آباد اراک بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد در این خصوص کارگروه ویژه ای موضوعات  را ارزیابی و پیگیری کند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها