Portal_background_image

با حضور استاندار نشست شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان در محل استانداری برگزار شد.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این نشست اظهار کرد: آگاه سازی و اجتماعی کردن مقابله با مواد مخدر باید در راس امور قرار گیرد.

حسن بیگی افزود: یکی از بهترین راهکارهای مبارزه با مواد مخدر سرمایه گذاری در مدارس است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است که نباید از آن غافل شد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی  ادامه داد: امکان صدور مجوز 45 روزه برای تشکل های های مردمی مرتبط با حوزه مبارزه با مواد مخدر در این استان برای متقاضیان وجود دارد.

شاه محمدی  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز گفت: انهدام باندهای قاچاق موادمخدر در سه ماه نخست امسال در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل، 40 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در این مدت گام های بلندی در خصوص مبارزه، مقابله و پیشگیری از اعتیاد در این استان برداشته شده است.

شاه محمدی اظهار کرد: مجموع آموزش ها در حوزه مقابله و پیشگیری از اعتیاد در سه ماه نخست امسال 85 درصد، در حوزه آموزش خانواده 60 درصد و در محیط های آموزشی 27 درصد افزایش یافته است.

وی گفت: در این مدت 930 نفر در خوابگاه ها، یک هزار و 500 نفر در محیط های کارگری و یک هزار نفر از کارکنان این استان تحت آموزش های ویژه در حوزه مقابله و پیشگیری از اعتیاد قرار گرفته اند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی افزود: 149 مرکز درمانی و حمایتی از مبتلایان به موادمخدر در این استان وجود دارد که از این تعداد تنها سه مرکز ویژه زنان است.

شاه محمدی تصریح کرد: شیب اعتیاد در زنان بالا است و توجه به افزایش مراکز برای این قشر امری ضروری است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: 59 سازمان مردم نهاد مرتبط با حوزه اعتیاد در استان مرکزی وجود دارد که این تشکل ها گام های بلندی در راستای مقابله، پیشگیری و درمان اعتیاد برداشته اند.

گفتنی است ایجاد یک مرکز دی آی سی ( مرکز گذری کاهش آسیب) در خمین، پیگیری اعتبارات فرهنگی شهرستان آشتیان و اعتبارات درمانی شهرستان های آشتیان، تفرش و فراهان از مهمترین مصوبات این نشست بود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها