Portal_background_image

با حضور استاندار نشست شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در محل استانداری برگزار شد.

شاه محمدی دبیر شورای هماهنگی  مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد: مهم‌ترین رویکرد این شورا در سال جاری مبارزه و کاهش دسترسی افراد جامعه به مواد مخدر است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اقدامات لازم برای مبارزه با عرضه مواد مخدر را مهم برشمرد و افزود: برگزاری جلسات آموزشی ویژه متصدیان برای افزایش امنیت در پارک‌های سطح شهر از جمله پارک شهید باهنر، امیرکبیر و ملت، برگزاری نمایشگاه‌ها، اجرای تمرینات ورزشی مناسب برای افراد جامعه، پاک‌سازی محور‌های مواصلاتی استان و... از جمله این اقدامات به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: طی سه ماهه سال گذشته دو جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر با ۹مصوبه برگزار شد درحالی که در سه ماهه امسال سه جلسه با ۲۲مصوبه تشکیل شده است.

شاه محمدی ادامه داد: از ۲۲مصوبه طی سه جلسه سال جاری، ۱۷مصوبه اجرایی شده و بقیه دردست اقدام است و در حوزه کمیته پیشگیری نیز در سه ماهه سال جاری یازده دستورالعمل تصویب شده که از این تعداد هشت مصوبه اجرایی و سه مصوبه دیگر در دست اقدام است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی خاطرنشان کرد: کمیته حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی نیز در سه ماهه سال جاری یازده مصوبه داشته که ۹مصوبه اجرایی شده و دو مصوبه دیگر در حال اجراشدن است.

شاه محمدی افزود: از مجموع مصوبات جلسات سه ماهه سال جاری ۳۶درصدفرهنگی، ۱۷درصد درمانی، ۱۸درصد مشارکت مردمی، ۱۴درصدحقوقی و قضایی و ۱۵درصد نیز شامل سایر موارد است.

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در مورد پیشگیری و درمان اعتیاد گفت: در ۱۲۲مرکز پیشگیری و درمان اعتیاد در استان مرکزی ۱۰هزار و ۹۵۴نفر و در هفت مرکز کاهش آسیب های اجتماعی دو هزار و ۷۵۹ نفر تحت پوشش قرار دارند.

وی ابراز امیدواری کرد در پایان سال جاری شاهد کاهش پنج درصدی نرخ اعتیاد در استان باشیم.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها