Portal_background_image

با حضور معاون سياسي استاندار نشست شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر صنعتی باید در اولویت قرار گیرد.

حسن‌بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اظهار کرد: در دهه گذشته 50 نوع مواد مخدر صنعتی و روانگردان مشخص شده بود، اما هم اکنون این تعداد به 500 نوع رسیده  است که می‌طلبد پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر صنعتی در اولویت قرار گیرد.

وی گفت: اعتیاد به موادمخدر صنعتی با روش های بسیار ساده برای افراد ممکن می شود اما ترک آن به دلیل اختلالاتی که در سیستم های مختلف بدن ایجاد می کند به مراتب سخت تر و دشوار تر از مواد مخدر سنتی است .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در همسایگی کشور افغانستان که 90 درصد موادمخدر دنیا را تولید می کند قرار گرفته و متاسفانه 35 درصد تولیدات مواد مخدر این کشور وارد مرزهای ایران می شود.

حسن بیگی افزود: سیاست های کلی مبارزه با موادمخدر از سوی رهبر معظم انقلاب از سال 85 ابلاغ شده که ایشان در بحث اجتماعی کردن مبارزه با این پدیده شوم تاکید ویژه ای داشته اند.

وی بیان کرد: در بحث پیشگیری از اعتیاد و آگاهی رسانی بیشتر به اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان باید بیش از پیش کار شود.

وی اظهار کرد: همه باید به این نکته توجه داشته باشند که مواد مخدر گزینشی عمل نمی‌کند بلکه ممکن است افرادی که حتی به این مسئله فکر نمی‌کنند را هم درگیر کند، در این زمینه ارائه عملکرد توسط دستگاه‌ها به تنهایی کافی نیست، بلکه باید راهکارهای جدید و نو در زمینه مبارزه با اعتیاد ارائه شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی با اشاره به برنامه‌های بسیار خوب و هدفمند شهرداری افزود: شهرداری اراک با برگزاری جنگ‌های شادی و برنامه‌های مفرح و شاد اقدام بسیار ارزشمندی را برای پر کردن اوقات فراغت جوانان انجام داده که می‌تواند در زمینه مبارزه با اعتیاد در جامعه تأثیرگذار باشد

گفتنی است دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز در این نشست مطالبی را بیان کرد  و برگزاری یک نشست تخصصی با حضور دبیر خانه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی با شهرداری و شورای اسلامی کلانشهر اراک، تامین پزشک در زندان های استان توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک، فعالیت کمیته اشتغال و توانمند سازی بهبود یافتگان و ایجاد مراکز ترک اعتیاد در شهرستان های بدون مرکز بر اساس پروتکل ملی بهزیستی با نظر فرماندار هر شهرستان و نظارت دستگاه های مربوطه از مهمترین مصوبات این نشست بود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها