Portal_background_image

با حضور استاندار؛ نشست شوراي فرهنگ عمومي استان برگزار شد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای فرهنگ عمومی که با حضور نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، گفت: تقویت سواد رسانه ای نقش موثری در کاهش آسیب های ناشی از فضای مجازی دارد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: مقوله طرح بهبود سواد رسانه ای باید به صورت کارشناسی در کارگروهی تخصصی و با بهره گیری از ظرفیت افراد صاحب نظر و دستگاه های اجرایی  مرتبط مورد بررسی قرار گرفته  و در نشست بعدی شورای فرهنگ عمومی استان ارائه شود. 

وی ادامه داد: ایران اسلامی نیازمند امید و نشاط است و مدیران دستگاه های اجرایی وظیفه دارند به بهترین شکل ممکن این مهم را در جامعه عملیاتی کنند. 

استاندار مرکزی  گفت: تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس در سطح استان اندیشیده شده است و همه دستگاه های اجرایی  و شهرداریها مکلف هستند آموزش و پرورش را یاری رسانند.

آقازاده ابراز کرد: برنامه ریزی های لازم برای برگزاری برنامه های هفته دفاع مقدس و همچنین تامین امنیت برای  برنامه های دهه اول محرم انجام شده است که امیدواریم در این دهه شاهد فضای معنوی و سوگواری با معنویت مردم عزیز استان باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک نیز گفت: تولید محتوای غنی، ساختار فرهنگی هدفمند و اشاعه سواد رسانه ای کلید ساماندهی فضای مجازی و مهار اسیب های آن است.

حضرت آیت الله  دری نجف آبادی افزود: بهره گیری از شبکه های اجتماعی نیازمند مدیریتی همسو با پیشینه فرهنگی و آموزش سواد رسانه ای به اقشار مردم است. 

وی ادامه داد: برخی مطالب نامناسب و محتوای غیر فرهنگی و مغایر با ارزش های اسلامی و اخلاقی، خسارات جبران‌ناپذیری را به همراه دارد و باید برای مقابله با آن ها برنامه داشت. 

امام جمعه اراک بیان کرد: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی امروز به یک جبهه نبرد دشمنان در مقابل آرمان های ناب انقلاب اسلامی تبدیل شده و باید با تمام ظرفیت در این جبهه حاضر شد و با تولید محتوا این فضا را مدیریت کرد. 

وی اظهارداشت: طرح سواد رسانه ای از سوی سپاه روح الله استان مرکزی تدوین شده که باید نسخه ای از آن در اختیار تمامی دستگاه های اجرایی قرار گرفته و مدیران نیز نقطه نظرات و آرای خود را بیان کرده و در نشست بعدی شورای فرهنگی به عنوان سند مهم اجرایی بررسی شود. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: استفاده از فضای مجازی در همه نقاط دنیا بر اساس ضوابط قانونمند است و رده بندی سنی در این خصوص به خوبی رعایت می شود. 

وی بیان کرد: در ایران هیچ گونه رده بندی سنی و یا برنامه های آموزشی در این خصوص ارائه نشده و این مهم مشکلات بسیاری را در جامعه ایجاد کرده است. 

امام جمعه اراک گفت: آموزش رسانه ای و برخورد قانع کننده با افرادی که در شبکه های مجازی در دام دشمنان گرفتار می شوند باید در دستور کار همه دستگاه های اجرایی قرار گیرد. 

وی ادامه داد: آموزش سواد رسانه نیازمند پرهیز از بسیاری عادات و رفتارهای گذشته و جایگزینی آموزه های جدید منطبق با فرهنگ اصالت ایرانی و اسلامی است که باید در جامعه نهادینه شود. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود اشاعه امید و انگیزه در جامعه را از دیگر وظایف مسئولان دانست و گفت: دشمنان نظام اسلامی درصدد تضعیف وحدت و یکپارچگی ملی هستند و باید در سایه اتحاد این توطئه دشمن را بی اثر کرد. 

وی بیان کرد: رسانه ها ی جمعی به خصوص صدا و سیما باید علاوه بر آگاه سازی مردم از توطئه های دشمن، شرایط موجود کشور را نیز تبیین کنند و از تولید و پخش برنامه هایی که انتظارات را دامن می زند، بپرهیزند. 

آیت الله دری نجف آبادی در خصوص تقارن هفته دفاع مقدس با ایام عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) نیز گفت: برنامه  های این مناسبت های مهم باید با تولید محتوا، نشر اخلاق، قناعت، استکبار ستیزی و پرهیزکاری همراه باشد. 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها