Portal_background_image

باحضور استاندار نشست شوراي فرهنگ عمومي استان برگزار شد

با حضور آقازاده استاندار مرکزی نشست شورای فرهنگ عمومی استان در محل بیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک برگزار شد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: ارتقای سواد رسانه نیازمند پرهیز از بسیاری عادات و رفتارهای گذشته و جایگزین کردن رفتارهای جدید منطبق با فرهنگ اصالت ایرانی و اسلامی است. 

استاندار مرکزی افزود: مقوله طرح ارتقای سواد رسانه ای باید به صورت کارشناسی در کارگروهی تخصصی مورد بررسی قرار گرفته و با تفکیک شرح وظایف دستگاه های اجرایی در نشست بعدی شورای فرهنگ عمومی استان ارائه شود. 

آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان نیز اظهار کرد: کنترل و ساماندهی فضای مجازی بر عهده نیروی انتظامی، سپاه روح الله و دستگاه امنیتی است اما برنامه ریزی برای تولید محتوا و همچنین ارتقای سواد رسانه ای مردم وظیفه شورای فرهنگ عمومی است و همه اعضای این شورا باید در این خصوص برنامه های مدون و کارشناسی ارائه کنند.

وی ادامه داد: اعضای شورای فرهنگ عمومی استان به عنوان تصمیم گیران نهایی مسائل فرهنگی استان، باید گام های آگاهانه در ساماندهی فضای مجازی داشته باشند و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی را با حساسیت دنبال کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: نقض حریم خصوصی افراد، انزوا و دورماندن از محیط های واقعی اجتماعی از دیگر مشکلات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است که می طلبد مسئولان بلندپایه فرهنگی کشور به این مشکلات توجه ویژه داشته باشند. 

وی بیان کرد: فیلتر کردن فضای مجازی و برخورد سلبی با خاطیان در حال حاضر به نفع جامعه نیست چرا که بسیاری از این افراد بر خلاف میل باطنی به دام شیاطین گرفتار می شوند و برخورد در این خصوص می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. 
امام جمعه اراک تاکید کرد: ارتقای سواد رسانه ای در جامعه ابتدا باید از مدیران، مسئولان، اساتید دانشگاه و آموزگاران آغاز و سپس به اقشار مختلف جامعه تعمیم داده شود. 

وی افزود: اجرای برنامه ها و ایده پردازی ها باید از سوی همه مدیران و دستگاه های اجرایی عضو شورای فرهنگ عمومی استان در قالب یک قرار گاه ویژه با برخورداری از دبیرخانه ای قدرتمند برای هماهنگی برون دستگاهی انجام شود. 

گفتنی است تشکیل قرارگاه سواد رسانه ای با حضور نیروی انتظامی، آموزش و پرورش نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها، صدا و سیما، اداره کل اطلاعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با مسئولیت سپاه روح الله برای تصمیم سازی و همچنین هماهنگ کننده با دیگر دستگاه های اجرایی از مصوبات این نشست بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها