Portal_background_image

با حضور استاندار نشست شوراي فرهنگ عمومي استان برگزار شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان که با حضور حضرت آیت الله دری نجف آبادی و در محل بیت نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، بر حضور فعال مدیران دستگاه های اجرایی در نماز جماعت تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر حضور فعال مدیران دستگاه های اجرایی در نماز جماعت ،اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به برگزاری نماز جماعت در ادارات توجه بیشتری داشته باشند.

استاندار مرکزی گفت: پاسداشت واقعه غدیر به منزله تبعیت از ولایت فقیه است و حرکت مردم در مسیر ولایت از نشانه های بارز اعتقاد به ارزش های والای معنوی است.   
وی افزود: عید سعید غدیر بزرگترین عید شیعیان است چرا که اصل ولایت در این واقعه معنوی و اسلامی برای همیشه ماندگار شد. 

زمانی قمی با اشاره به اینکه دستگیری از ایتام سیره امام علی (ع) است، ادامه داد: در ایام دهه کرامت دیدار و اکرام ایتام از برنامه هایی است که باید مورد توجه قرار گرفته و  مدیران و روسای ادارات شهرستانها نیز باید به این امر توجه داشته باشند.

آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان نیز اظهار کرد: ترویج فرهنگ نماز سعادت و صلاح جامعه انسانی را تثبیت می کند.

وی ادامه داد: نهاد مقدس خانواده به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نظام های اجتماعی، نقش به سزایی در تربیت معنوی و ترویج آموزه های متعالی دین مبین اسلام به ویژه تقویت فرهنگ نماز در بین فرزندان دارد. 

وی ادامه داد: برنامه ریزی و طرح برنامه های فرهنگی برای حضور پر رنگ جوانان و نوجوانان در مساجد به عنوان یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی گفت: امکان سنجی برای ساخت مساجد در همه نقاط شهر اراک باید در دستور کار باشد تا اشاعه فرهنگ دینی و احیای فریضه واجب نماز بیش از پیش گسترش یابد. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود شناسایی شبکه های توزیع مواد مخدر را از وظایف اصلی دستگاه های نظامی و انتظامی برشمرد و گفت: اعتیاد به عنوان یکی از آسیب های جدی اجتماعی باید با برنامه ریزی های کارشناسی ریشه کن شود.

آیت الله دری نجف آبادی تصریح کرد: همه دستگاه های مرتبط با امر مقابله با اعتیاد، باید برای شناسایی و دستگیری توزیع کنندگان مواد مخدر وارد عمل شوند. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص برنامه ریزی های دستگاه های اجرایی در خصوص عید غدیرخم و دهه ولایت و امامت نیز گفت: واقعه غدیر، سند معتبر حقانیت مذهب شیعه است و حضرت محمد (ص) در رخداد غدیر، اداره امور جامعه شیعی را با راهبری ولی فقیه معرفی کردند.

وی اضافه کرد: آحاد مردم باید در زنده نگاه داشتن واقعه غدیر خم بکوشند و در عمل نیز با تاسی از فرمایشات پیامبر گرامی اسلام، در شناخت ولایت ثابت قدم باشند.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها