Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي و مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده نشست شوراي فرهنگ عمومي استان برگزار شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان که با حضور فرهمند پور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده برگزار شد، با تاکید بر تشکیل کمیته شورای قرآنی ، برنامه محور بودن این کمیته را ضروری عنوان کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با  اشاره به نزدیک شدن به ایام پیروزی انقلاب اسلامی،گفت: امام خمینی(ره) همه مردم را با هر مذهبی زیر چتر انقلاب قرار داد و با همراهی مردم انقلاب را به پیروزی رساند.

زمانی قمی بیان کرد: انقلابیون بزرگ باید شعاع های حمایتی فکرهای کوچک باشند که به صورت منسجم و هماهنگ به سمت توسعه پیش رویم.

استاندار مرکزی با تایید پیشنهاد تشکیل کمیته ای برای اجرای طرح توسعه قرآنی گفت: بهتر است این کمیته با چند کارگروه مرتبط تلفیق و مسئولیت کمیته به معاون سیاسی و امنیتی استانداری واگذار شود.

 زمانی قمی با بیان اینکه این کمیته باید برنامه محوری را در دستور کار خود قرار دهد،گفت: در این کمیته روسای کارگروه ها حضور می یابند و مسائل و راهکارها مورد بررسی قرار می گیرد.

وی نقش سازمان اوقاف و امور خیریه را در ترویج آموزه های قرآنی بسیار مهم دانست و افزود: این سازمان باید به صورت برنامه محور در این عرصه فعالیت کرده و در امور قرآنی نقش برجسته خود را ایفا کند.

فرهمند پور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده نیز اظهار کرد: آموزش و تربیت مفاهیم قرآنی در یک بازه زمانی برای کل افراد جامعه امکان پذیر نیست و با تمرکز بر برنامه های آموزش قرآنی برای زنان می توان سرعت و اثرگذاری این مفاهم را در خانواده بیشتر کرد.      
وی ادامه داد: آموزش و پرورش و دستگاه های تربیتی و فرهنگی در صورتی که آموزش قرآنی دختران و زنان را در اولویت قرار دهند در بازه زمانی کوتاهتری می توانند دامنه اثرپذیری فرهنگی را دوچندان کنند.            
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده بیان کرد: درحال حاضر آموزش مفاهیم قرآنی برای زنان به صورت سنتی در سراسر کشور در حال اجرا است که با ساماندهیعلمی این آموزش ها می توان تاثیر آن را در بین خانواده و جامعه افزایش داد.
دکتر فرهمندپور گفت: سبک زندگی ایرانی اسلامی، تقویت اخلاقمداری در جامعه و مهار آسیب های اجتماع با تعالیم قرانی و نهادینه شدن مفاهیم کتاب وحی در جامعه میسر است.     
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در این نشست ضمن تبریک دهه مبارک فجر گفت: پس از گذشت سه دهه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی فداکاری های علما و حضور مردم در صحنه های مختلف انقلاب، افتخار و عزت روز افزون جمهوری اسلامی در صحنه های مختلف را در منطقه و جهان به همراه داشته است.      
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: با اجرای برجام، اینک نوبت کار و تلاش همه مردم و مسئولان در عرصه های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی است و باید در سایه همدلی و همزبانی مردم، مجلس و دولت، زمینه پیشرفت بیش از پیش جمهوری اسلامی رقم بخورد.
وی ادامه داد: مردم ایران اسلامی باید با حضور پرشور خود در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری نظیر حماسه های قبل بار دیگر حمایت قاطع خود را از حریم ولایت و ارزش های نظام به نمایش بگذارند.
امام جمعه اراک در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری ترویج و گسترش مسائل قرآنی در جامعه افزود: دستگاه های فرهنگی باید زمینه حضور و فعالیت دستگاه های غیر دولتی و مردم را در حوزه آموزه های قرآنی بیشتر فراهم کنند.
وی ادامه داد: حضور خودجوش مردم و دستگاه های مردمی در صحنه های مختلف، پیشرفت و تعالی کشور و جامعه را به همراه دارد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: طرح توسعه فرهنگ قرآنی در خانواده یکی از مسائل اولویت دار در استان است که باید برای این مهم برنامه ریزی مناسب صورت گیرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها