Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي نشست شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت استان برگزار شد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان که در محل استانداری برگزار شد، بر حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگر استان و همچنین بهره گیری از تجربیات صاحب نظران حوزه فرهنگ و اندیشه در نشست های این شورا تاکید کرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  تاکنون جلسات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان کاربردی و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.

وی افزود: فعالیت های شورای ترویج فرهنگ و شهادت در استان مطلوب است و دیدار بابیش از  600 خانواده معظم شهید و ایثارگراستان در ایام الله دهه فجر یکی ازدستاوردهای آن است.

استاندار مرکزی ابراز کرد: باید در جلسات این شورا از نظرات و تجربیات صاحب نظران حوزه فرهنگ و اندیشه و حتی اقتصاد بهره گرفته شود.

آقازاده ابراز کرد: حضور خانواده معظم شهدا و ایثار گران در جلسات این شورا و بهره گیری از نظرات این عزیزان نیز  از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌تواند به‌عنوان بازوی مهمی در زمینه‌های فکری و پشتیبانی از کنگره ملی حضرت امام (ره ) و 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی باشد.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای استان مرکزی از برنامه های مهم سال آتی در استان است و باید همه امکانات برای برگزاری کیفی و آبرومندانه این گنگره بسیج شوند.

نماینده مردم اراک، کمیجان وخنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: شهدا با شیوه زندگی و اعتقاداتشان به بهترین شکل از نظام اسلامی حراست کردند و فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان عاملی که دشمن را هراسان می کند روز به روز باید بیشتر اشاعه یابد.

 کریمی افزود: مهمترین خواست شهدا و جامعه ایثارگران تکیه بر روحیه معنوی در بین مردم و حراست از آرمان های نظام اسلامی است و باید این مهم به بهترین شیوه به نسل جوان منتقل شود.

فرمانده سپاه روح الله استان نیز گفت: اقدامات اولیه و برنامه ریزی لازم برای برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای استان مرکزی در سال 97 انجام شده است.

سردار کریمی افزود: تهیه 20 مستند و انجام برنامه های تبلیغی و فرهنگی برای برگزاری باشکوه این کنگره در دستور کار قراردارد.

وی در ادامه اظهار کرد: جامعه ایثارگر استان با مشکلات مختلفی مواجه است که با بررسی بخشی از این مشکلات در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امکان کاهش مشکلات وجود دارد.

گفتنی است در این نشست با اهدای لوحی از سوی جامعه ایثارگران استان از استاندار، معاونین و مدیران استان در دهه فجر بخصوص دیدار و سرکشی از حدود 650  خانواده شهید و ایثارگر تقدیر نمودند.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها