Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي نشست شوراي برنامه ريزي و توسعه استان برگزار شد

یادگاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور استاندار مرکزی در محل استانداری برگزار شد، گفت: اعتبار پیشنهادی عمرانی استان مرکزی برای سال آتی، یکهزار و 470 میلیارد ریال است که نسبت به اعتبارات امسال 31 درصد رشد دارد.

یادگاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان درباره وضعیت بودجه استان در لایحه سال 95 افزود: اعتبارات ردیف ملی و ملی استانی شده در سال آتی برای این استان، یکهزار و 550 میلیارد ریال است که نسبت به سال جاری رشسد 84 درصدی دارد.
وی گفت: اعتبارات پروژه های ملی یک درصد کاهش یافته است که علت کندی در طرح های آب رسانی به ساوه و تکمیل بیمارستان خنداب به دلیل کاهش اعتبارات ملی بوده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی اظهار کرد: در بودجه پیشنهادی سال آتی وضعیت اعتبارات هزینه ای نسبت به امسال رشد 14 درصدی دارد که با عمومی شدن ثبت احوال و اسناد 17 درصد رشد نسبت به سال 94 وجود دارد.
یادگاری، شاخص کشور در اعتبارات هزینه ای را 12 درصد و در استان مرکزی 14 درصد عنوان کرد و گفت: استان مرکزی در این زمینه از وضعیت مناسب تری برخوردار است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارائی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: میزان بدهی و طلبکاری استان تا پایان دیماه امسال به ترتیب 50 هزار میلیارد ریال و 27 هزار و 870 میلیارد است.
حسن میرزاخانی افزود: بیشترین سهم بدهی مربوط به شرکت برق باختر با 31/59 درصد است و بقیه بدهکاری استان نیز مربوط به شرکت گاز با سهم 79/20، برق 95/5 ، امور مالیاتی 84/4 ، دانشگاه علوم پزشکی 4/4 ، دانشگاه اراک 85 دهم درصد و آبفای شهری 2/1 درصدی است.
وی، بدهکاری های شرکت برق باختر را نیز شامل توانیر 15/74 درصد، آلومینیوم 48/12 درصد، برق ایران 66/7 درصد عنوان کرد.
مدیرعامل توزیع برق استان مرکزی نیز در این نشست گفت: صنایع بزرگ استان با فرسودگی فناوری تولید مواجه اند و به علت قدیمی بودن فناوری و مصرف بالای انرژی الکتریکی نمی توانند در چرخه فعالیت سود ده باشند.
محمد الله داد افزود: استان مرکزی 650 هزار مشترک برق دارد و در مجموع یکهزار و 150 میلیارد ریال معوقه پرداخت هزینه برق در استان وجود دارد.
جابه جایی اعتبار پروژه های مشکل دار استان با توجه به نزدیکی اتمام سال، از مصوبات هشتمین شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی بود

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها