Portal_background_image

با حضور استاندار؛ نشست شوراي آموزش و پرورش استان تشكيل شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی دویست و بیست و پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان در محل استانداری تشکیل شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه  زیر ساخت های خدمات هیچ واحد آموزشی قطع نمی شود، اظهار کرد: خدمت رسانی مستمر در حوزه آب، برق و گاز از سوی شرکت های خدمت رسان باید توسط مدیرکل آموزش و پرورش در شورای اداری عنوان شود تا در این زمینه تصمیم گیری های لازم انجام و این مهم به اطلاع این شرکت ها رسانده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ریشه کن کردن بی سوادی در جامعه یکی از دغدغه های آموزش و پرورش است با جدیت دنبال می شود.

شهریار فولادوند افزود: هم اینک با وجود فعالیت های مستمر آموزش و پرورش برای جلوگیری از بی سوادی، نزخ بیسوادی در جامعه پنج درصد است و گسترش نهضت سواد آموزی در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

وی ادامه داد: سامانه کنترل دانش آموزان بر اساس کد ملی برای شناسایی بازماندگان از تحصیل یکی از فعالیت های آموزش و پرورش برای ریشه کن کردن بی سوادی در کشور است که بر اساس این سامانه اگر بازمانده از تحصیل در سطح استان ها وجود داشته باشد به استان ها معرفی و زمینه بازگرداندن آنان به مدرسه فراهم می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی بیان کرد: بر اساس این سامانه سال گذشته 110 نفر از دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سطح استان شناسایی و زمینه بازگرداند آنان به مدرسه فراهم شد.

فولادوند بهره گیری از توان دستگاه های فعال در حوزه اجتماعی را از دیگر برنامه های آموزش و پرورش برای جلوگیری از بی سوادی عنوان کرد و گفت: سال گذشته شورایی با محوریت امور اجتماعی استانداری و دستگاه های فعال در حوزه اجتماعی تشکیل شد تا با مشارکت و فعالیت این دستگاه ها از افزایش بی سوادی در جامعه جلوگیری شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری تاکید سند تحول آموزشی به تغییر رویکرد آموزشی از یادگیری به رویکرد پژوهش محور گفت: تحقق این سند به دانش آموزان قدرت تفکر، پژوهش و تصمیم گیری می دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: در این نظام کتاب های مدارس تغییر کرده و معلمان باید متناسب با دانش آموزان پیش آمده و داشته ها و معلومات خود را به روز کنند.

گفتنی است معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ومدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز در این نشست سخنانی را بیان کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها