Portal_background_image

با حضور استاندار؛ نشست شوراي آموزش و پرورش استان برگزار شد

با حضور آقازاده استاندار مرکزی نشست شورای آموزش و پرورش استان در محل استانداری برگزار شد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در این نشست گفت: توجه به بخش نرم افزاری آموزش و پرورش باید مورد اهتمام جدی باشد و کیفیت آموزشی نباید مورد غفلت قرار گیرد.

وی افزود: بیشترین رویکرد این شورا به مقوله سخت افزاری است اما توجه به این امر نباید باعث شود بخش نرم افزاری مورد توجه قرار نگیرد.

وی اظهار داشت: اگر بهترین مدارس ساخته شود اما افت تحصیل در دانش آموزان مشاهده شود، تمام هزینه ها هدر خواهد رفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: بسیاری از انسان های فرهیخته تاریخ کشور با بهره گیری از کمترین امکانات تحصیلی؛ موفقیت های بزرگ را کسب کرده اند.

اکرمی افزود: چند دستور کار شورای آموزش و پرورش در سال 98 باید در خصوص کیفی سازی آموزشی استان پیش بینی شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: هشت میلیارد دلار از درآمد صادراتی کشور به کشور بازنگشته که این مهم توسط دستگاه های مربوط در حال بررسی است.

سید«مهدی مقدسی» افزود: فرایند بودجه ریزی و تنظیم بودجه کشور صحیح نیست و با دولتی شدن، توان مدیریت و اداره کشور به سختی ممکن است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت :32 هزار هزار میلیارد بودجه کشور در بخش هزینه ای صرف می شود که باید اصلاح شود.

مقدسی افزود: این شیوه بودجه ریزی باعث شده تا حق آموزش و پرورش از بودجه محقق نشود.

وی اظهار داشت: 10 هزار میلیارد ریال در بودجه 98 به نوسازی مدارس اختصاص داده شده اما با این حال، هنوز حق معلمان به عنوان قشر زحمت کش جامعه محقق نشده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه حکیمانه رهبر معظم انقلاب برای اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور عملیاتی خواهد شد.

مقدسی افزود: حق آموزش و پرورش در ابعاد مختلف در بودجه محقق نشده که با اصلاح ساختار بودجه ای امید است این حق فراهم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز گفت: اجلاسیه شهدای فرهنگی استان سوم اردیبهشت ماه در اراک برگزار می شود.

«شهریارفولادوند» افزود: برگزای این اجلاسیه نیازمند همکاری تمام دستگاه های استان برای توسعه گسترش فرهنگ ارزشمند شهادت و ایثار است.

وی در ادامه اظهار داشت: نرخ گذرتحصیلی از جمله مباحث مهمی است که در دستور کار شورای آموزش و پرورش استان قرار گرفته تا کارشناسان نسبت به این مهم مطالعات دقیق و جامع را انجام و در نشست های آتی گزارش کاملی را ارایه کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: مرحله مقدماتی علمی افت گذرتحصیلی در بین دوره ابتدایی اول به دوم طرح موضوع شده است.

فولادوند افزود: برخی نتایج نشان داده است که نرخ گذرتحصیلی دختران نسبت به پسران در برخی مناطق استان به علت ازدواج دختران، مهاجرت، ضعف پایه ای و قبولی در سایرمدارس بیشتر است.

وی اظهار داشت: در سرجمع استانی در طول سه سال در دوره ابتدایی به متوسطه اول سال 94 و 95 نرخ گذر تحصیلی 91 درصد بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: کوی کوثر اراک به 10 مدرسه 12 کلاسه نیاز دارد تا فضای لازم اموزشی تامین گردد.
وی اظهار داشت: دولت با اعتبارات خود توانایی ساخت این تعداد مدرسه را در کوی کوثر اراک ندارد بنابراین باید از ظرفیت خیران استفاده شود.

گفتنی است راه اندازی مجمع خیران در شهرهای تفرش، آشتیان، فراهان، خنداب و کمیجان توسط فرمانداری‌ و گزارش دقیق از نرخ گذر تحصیلی از مصوبات این نشست بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها