Portal_background_image

با حضور معاون سياسي استاندار؛ نشست شوراي آموزش و پرورش استان برگزار شد

با حضور حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی نشست شورای آموزش و پرورش استان در محل استانداری برگزار شد.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اظهار کرد: طرح توسعه کارآفرینی با هدف رفع و کنترل بیکاری، افزایش فرهنگ کارآفرینی و افزایش توانمندی ایجاد اشتغال برای دانش‌آموختگان آموزش و پرورش در دوره متوسطه اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: این طرح با توجه به مشکلات حوزه اشتغال و نیاز کشور به ایجاد سالانه یک میلیون شغل در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی با بیان اینکه بر اساس مطالعات انجام شده در دو شهر زرندیه و ساوه بیشترین میزان بیکاری مربوط به افراد تحصیل کرده استب، گفت: آموزش کارآفرینی باید از دوران ابتدایی در دستور کار قرار گیرد تا دغدغه دانش‌آموختگان در حوزه ایجاد اشتغال برطرف شود.

حسن‌بیگی افزود: از مسئولان دستگاه‌ها ذی‌ربط انتظار داریم نهایت همکاری را در اجرای طرح توسعه کارآفرینی داشته باشند و حمایت‌های خود را دریغ نکنند.

وی وجود برخی قوانین و مصوبات دست و پا گیر در اداره ها را از مشکلات مهم در حوزه فعالیت کارآفرینان دانست و گفت: مسئولان استانی باید با پیگیری لازم و رفع برخی مراحل اداری زمینه فعالیت این افراد در جامعه را افزایش دهند.

حسن بیگی، اهمیت دادن هرچه بیشتر به فعالیت های فرهنگی و پژوهشی را لازمه جامعه سالم و با نشاط دانست و افزود: حل مشکلات و آسیب های جامعه در گرو تقویت فعالیت های پژوهشی و فرهنگ سازی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز با بیان اینکه طرح توسعه کارآفرینی با هدف هدف افزایش فرهنگ کارآفرینی اجرا می‌شود، گفت: با اجرا شدن این طرح استعدادهای دانش آموزان در حوزه‌های مختلف کارآفرینی با برگزاری آزمون‌های مختلف شناسایی و متناسب با این استعدادها در رشته‌های مختلف هدایت می‌شوند.

فولادوند افزود: آزمون‌های این طرح در شاخصه‌های ریسک‌پذیری، انگیزه پیشرفت، کنجکاوی، خلاقیت، پشتکار، استقلال‌طلبی و منبع کنترل‌های درونی در مناطق مختلف آموزش و پرورش استان برگزار می‌شود که در پایان از هر منطقه 20 دانش‌آموز دختر و 20 دانش‌آموز پسر متناسب با میزان اعتبارها و استعدادها شناسایی می‌شوند و زمینه برگزاری کلاس‌های آموزشی برای آنان فراهم می‌شود.

گفتنی است در پایان این نشست از دانش آموزان برتر مسابقات پژوهش قرآنی تجلیل شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها