Portal_background_image

با حضور معاون سياسي استاندار نشست شوراي آموزش و پرورش استان برگزار شد

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در نشست شورای آموزش و پرورش استان که در محل استانداری برگزار شد، بر لزوم توسعه آموزش های پیش دبستانی در مناطق محروم تاکید کرد.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی اظهار کرد: آموزش های پیش دبستانی اهمیت ویژه ای دارد و رتبه استان مرکزی در راستای تقویت این آموزش ها از میانگین کشوری بالاتر است.

وی بیان کرد: توسعه بسترهای آموزشی در مراکز پیش دبستانی باید به صورت هماهنگ برنامه ریزی شود و مجوزهای لازم برای فعالان این بخش، از سوی آموزش و پرورش صادر شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی ادامه داد: ارایه آموزش های هدفمند برای نونهالان و نوآموزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مربیان و فعالان بخش آموزش و پرورش، در این راستا رسالت سنگینی برعهده دارند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی هم در این نشست گفت: بنیان شخصیت دانش آموزان در نونهالی شکل می گیرد و این موضوع بیانگر اهمیت آموزش های هدفمند پیش دبستانی است.

راحمه رجایی افزود: انضباط فکری و استقلال فردی و اجتماعی از مزیت های شاخص آموزش های دوران پیش دبستانی است.  ،

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی ادامه داد: بسیاری از خانواده ها به ویژه در مناطق محروم به دلیل نبود اجبار برای شرکت در دوره پیش دبستانی، فرزندان خود را از این آموزش ها محروم می کنند.

رجایی اظهار کرد: تفاوت بین نوآموزان شرکت کننده در دوره های پیش دبستانی با نونهالانی که این دوره ها را نگذرانده اند بسیار مشهود است.

وی گفت: سال تحصیلی گذشته آموزش و پرورش استان مرکزی متعهد به آموزش حدود 70 درصد نوآموزان دوره پیش دبستانی بود اما در سال تحصیلی جدید متعهد به آموزش 90 درصد از نوآموزان شده است.

گفتنی است در این نشست در خصوص اجرایی شدن ماده 16 قانون شوراهای آموزش و آموزش بحث و تبادل نظر شد.
توسعه آموزش های دوره پیش دبستانی و تعیین تکلیف واریز سرانه های آموزشی به مدارس از دیگر مصوبات این نشست بود.
یاد آور می گردد طرح سنجش الکترونیکی نوآموزان بدو ورود به دبستان استان مرکزی برای سال تحصیلی 96-95 از 22 خردادماه امسال آغاز و همچنان ادامه دارد.پیش بینی می شود در این طرح 21 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان های استان مرکزی در 20 پایگاه مورد سنجش و ارزیابی تحصیلی قرار گیرند.

 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها