Portal_background_image

با حضور استاندار نشست ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندان استان برگزار شد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان استان که در محل استانداری برگزار شدt گفت:با تدابیری که اندیشیده شده است در طی دو سال و به مرور یکهزار تخت بیمارستانی در حال ساخت به سرویس خدمات درمانی استان مرکزی اضافه می شود تا بخش مهمی از کمبودها در این شاخص جبران شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی هفت دهم با استانداردهای تخت بیمارستانی کشور (به ازای هر یک هزار نفر 2 و 6 دهم تخت) فاصله دارد که این اختلاف باید در کوتاهترین زمان جبران شود و خدمات درمانی مطلوب برای مردم این خطه مهیا باشد.

وی افزود: درحال حاضر به ازای هر یک هزار نفر یک و 9 دهم تخت بستری در این استان موجود است که جوابگوی نیاز مراجعان نیست.

وی اظهار کرد: تدابیر عمرانی کنونی در استان شرایطی مهیا کرده که در طی دو سال و به مرور  یکهزار تخت بیمارستانی در حال ساخت به سرویس خدمات درمانی استان مرکزی اضافه  شود  .

استاندار مرکزی گفت: فعال شدن یکهزار تخت بیمارستانی در استان به معنای دستیابی به میانگین استانداردهای کشوری است و این مهم و رضایتمندی مردم را به دنبال خواهد داشت.

آقازاده افزود: سلامت و سطوح بهداشتی و درمانی از نیازهای پایه استان است و در این راستا باید با برنامه ها و طرح ها با پیگیری مستمر همراه باید و انسجام بین مدیران و دلسوزی آنان برای تحقق اهداف حوزه سلامت ضروریست.

وی با یادآوری برخی ضعف ها در حوزه درمان استان، اظهار کرد: 70 درصد ضعف در بدنه اجرایی استان با تدابیر مدیریتی مناسب قابل رفع است و برخی نیز با تامین اعتبار برطرف می شود.

آقازاده پیشنهاد داد: کمیته ای با محوریت دفتر امور اجتماعی استانداری و با عضویت دستگاه های اجرایی برای بررسی ضعف های حوزه مدیریتی استان  و همچنین رفع مشکلات در تامین تجهیزات ، ساختمان و ... تشکیل شود.

استاندار مرکزی گفت: سازمان های مردم نهاد بدون هیچ چشمداشتی در بخش های مختلف یاریگر مسئولان هستند و باید از این ظرفیت در همکاری اثربخش به ویژه حوزه سلامت استفاده کرد.

گفتنی است در این نشست مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز گزارشی از نتایج ارزیابی درمانگاه ها و مطب های پزشکان استان و همچنین نتایج ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرائی استان و ادارات شهرستانهای تابعه در دو حوزه صیانت از حقوق شهروندان و عفاف و حجاب ارائه کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها