Portal_background_image

با حضور معاون سياسي استاندار؛ نشست ستاد ساماندهي امور جوانان استان برگزار شد

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت:خانه جوان به عنوان مرجع و کانون پیگیری امور آموزش و رسیدگی به مشکلات جوانان در این استان راه اندازی می شود.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی اظهار کرد: تشکیل این خانه نقش مهمی در مهارت آموزی، پرورش و توانمند سازی نسل جوان استان به عنوان نیروهای مولد و اثرگذار در امور توسعه محور دارد و پیشبرد اهداف نظام و انقلاب در استان و کشور را به همراه دارد.

وی ادامه داد: 435 سمن در استان مرکزی به ثبت رسیده که 90 درصد آن ها در رشته های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و امور جوانان و رسیدگی به مشکلات این قشر از جامعه فعالیت می کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی با یادآوری تشکیل خانه سمن ها برای نخسین بار در کشور در این استان، افزود: ایجاد خانه سازمان های مردم نهاد، افزایش توانمندی هرچه بیشتر سمن های استان را برای حضور در فعالیت های مختلف جامعه به همراه داشته و راه اندازی خانه جوان برای جوانان استان نیز مکملی در پررنگ کردن نقش توانمند سازی قشر جوان است.

حسن بیگی با بیان اینکه 16 هزار نفر از کلاس های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان مرکزی خدمات می گیرند،گفت: با توجه به جمعیت 150 هزار نفری دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه اول این استان و وجود 50 مرکز فعال در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این خطه، سهم هر مرکز حدود 600 تا 550 دانش آموز است.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی باید زمینه جذب هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان در این مراکز فراهم شود و تا 2 سال آینده زمینه جذب 2 برابری دانش آموزان در این مراکز مهیا شود.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها