Portal_background_image

نشست ستاد بزرگداشت هفته دولت به ریاست استاندار مرکزی برگزار شد

نشست ستاد بزرگداشت هفته دولت عصر امروز به ریاست استاندار مرکزی و با حضور اعضای این ستاد در محل استانداری برگزار شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: هفته دولت فرصت مغتنمی برای تعمیق ارتباط دوسویه مردم و مسوولان و اطلاع رسانی از خدمات دولت  است.

وی بیان کرد:  هدف اصلی دولت افزایش مقبولیت کلی نزد مردم و تقویت پاسخگویی در برابر انتظارات ملت با رویکرد اجتماعی و جامعه محور و تعاملی است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: برجسته سازی برخی اقدامات، پرسش و پاسخ در جهت تقویت ارتباط با نخبگان و عموم جامعه، تزریق روحیه امید و نشاط در جامعه و آینده نگری از ضروریاتی است که دستگاه های اجرایی در هفته دولت باید به آن بپردازند.

زمانی قمی عنوان کرد: رویکرد برنامه های هفته دولت ذیل شعار همدلی و همزبانی تعریف شده و این شعار باید در همه برنامه ها و مولفه های اطلاع رسانی و تبلیغاتی هفته دولت همه دستگاه های اجرایی مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در برنامه های هفته دولت زمینه حضور نخبگان و فرهیختگان ایجاد شود، ادامه داد: همه مدیران دستگاههای اجرایی باید برای صحبت مستقیم با مردم و جامعه هدف خود برنامه ریزی کنند و دستاوردها، مسائل و مشکلات  را بصورت شفاف و دقیق بیان نمایند .

استاندار مرکزی تصریح کرد: فرمانداران باید ستاد بزرگداشت هفته دولت را در شهرستان ها  تشکیل دهند و نسبت به برنامه ریزی در جهت برگزاری هر چه بهتر  برنامه های این هفته اقدام نمایند.

زمانی قمی عنوان کرد:  برنامه ریزی لازم برای بهاز رسانه های استان برای ارائه گزارش عملکرد دولت بخوبی بهره گرفته و در  اطلاع رسانی اقدامات دولت در ارائه اعداد و ارقام و آمار ها دقت شود و از انتشار اطلاعات غیر موثق خودداری گردد.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه دکتر روحانی برای تحقق وعده های خود تلاش بسیاری کرده و اکثر آنها هم تحقق یافته است، خاطر نشان کرد:دولت یازدهم در بعد  سیاست خارجی به موفقیتهایی دست یافته و در مسائل اقتصاد داخلی نیز مشکلاتی وجود دارد که ریشه این مشکلات در سیاستهای دولت قبل است و دولت  یازدهم وارث این شرایط است و اقدامات دولت و شرایطی که دولت روی کار آمد باید برای مردم تبیین شود.

وی با بیان اینکه از فرصت هفته دولت برای تبیین بهتر توافق و دستاوردهای آن استفاده شود، افزود: توافق هسته ای اتفاق مهمی بود که آثار مثبت و آینده ای روشن را برای کشور در پی خواهد داشت و نتایج آن  باید بصورت شفاف و روشن برای افکار عمومی تشریح شود .

گفتنی است تهیه و انتشار گزارش عملکرد دولت در استان در همه بخشها و به صورت خلاصه، تهبه فهرست اقدامات و عملکرد های عمده دولت در استان، تهبه فهرست دغدغه ها و مطالبات مردم ، ابلاغ بخشنامه ای همراه با دستور العمل ارسالی از سوی دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت به دستگاههای اجرایی ،برگزاری جلسات تخصصی با نخبگان، استفاده از توان سازمانهای مردم نهاد که اطلاعات کافی از اقدامات دولت دارند در ارائه گزارش عملکرد دولت از جمله مصوبات این نشست بود.

یادآور می گردد  معاونین و مشاورین استاندار مرکزی، مدیران کل راه و شهرسازی، صدا و سیما، صنعت، معدن و تجارت،  رئیس سازمان جهاد کشاورزی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی و رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان مرکزی ، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی، رئیس شورای اسلامی کلان شهر اراک، رئیس شورای اسلامی استان و مدیر عامل خانه سازمانهای غیر دولتی بعنوان اعضای ستاد برزگداشت هفته دولت در استان و مدیرکل روابط عمومی استانداری بعنوان دبیر و عضو ستاد بزرگداشت هفته دولت در استان انتخاب شده اند و ریاست این ستاد بر عهده استاندار مرکزی است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها