Portal_background_image

با حضور استاندار؛ نشست بررسي و رفع موانع اجراي طرح توسعه آستان مقدس امامزاده محمد عابد (ع) برگزار شد

با حضور آقازاده استاندار مرکزی نشست بررسی مشکلات و رفع موانع اجرای طرح توسعه آستان مقدس امامزاده محمد عابد (ع) برگزار شد.

آقازاده  استاندار مرکزی اظهار کرد:آستان نورانی امامزادگان در حقیقت یکی از مراکز مهم معرفتی و فرهنگی است و  همه ما وظیفه داریم  در جهت توسعه این اماکن متبرکه تلاش نمائیم.

آقازاده  گفت:  در طول سال و ایام و مناسبت های مختلف افراد زیادی در  آستان مقدس امامزاده محمد عابد (ع) حضور می یابند و کسب فیض می کنند، از این رو  هر کاری که برای این آستان انجام شود خیر و برکت برای خدمتگذاران و آرامش و آسایش خاطر زائران را به همراه دارد.

استاندار مرکزی با تاکید بر اجرای طرح توسعه آستان مقدس امامزاده محمد عابد (ع)، گفت: ملاک عمل ما اجرای این طرح است و در راستای تکریم این آستان، مسافرین و تامین ایمنی زائرین می بایست  احداث یک زیرگذر در قالب  بودجه اراک – فرمهین دیده شود و آغاز عملیات اجرایی  آن از سال آینده آغاز و انشاء ا... تا پایان سال 98 نیز پایان یابد.

وی ادامه داد: معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری باید اجرای این زیرگذر را پیگیری نماید.

آقازاده درخصوص تامین زمین برای توسعه آستان مقدس امامزاده عابد (ع)، گفت: زمین های اطراف جزء لاینفک  امامزاده است و باید در اختیار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه همه ما تابع قانون هستیم، افزود: با تشکیل کارگروهی با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار شهرستان اراک، مدیر کل ثبت اسناد و ... باید حداکثر تا پایان دی ماه سالجاری زمین این آستان تعیین تکلیف شود .

وی افزود: بعد از تعیین تکلیف زمین، هیت امنا  نیز موظف است تا پایان سال کارهای اولیه و توافق ها را انجام دهند تا در سال 98 زمین برای  اجرای طرح توسعه آستان آماده باشد.

گفتنی  تعیین تکلیف زمین های اطراف بقعه، تامین روشنایی اراک تا بقعه امامزاده محمد عابد(ع)،  افزایش ظزفیت برق امامزاده به ویژه در ایام و مناسبت ها، رفع مشکلات آب روستای مشهد میقان و تامین آب با توجه به حضور گسترده افراد، ساماندهی مسیر پیاده روی ، استقرار اکیپ های آتشنشانی و حمل زباله در ایام و مناسبت ها و همچنین اعطای یک دستگاه حمل زباله به دهیاری، استفاده از ظرفیت های میراث فرهنگی در حوزه گردشگری مذهبی، حضور صدا و سیما و معرفی بیشتر امامزادگان به عنوان قطب فرهنگی از جمله مصوبات این جلسه بود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها