Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي و سرمايه گذار چيني نشست بررسي فرصتهاي سرمايه گذاري استان جهت مشاركت با كشور چين برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی و یک سرمایه گذار مقیم چین فرصتهای سرمایه گذاری استان جهت مشارکت با کشور چین مورد بررسی و بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به شرایط پسابرجام، اظهار کرد: کشور با فصل جدید و شرایط تازه ای روبروست که اقتضائات خود را دارد و دولت تلاش می کند این فضای نشاط و امید را که پس از استقرار دولت یازدهم شکل گرفته توسعه دهد.

استاندار مرکزی بیان کرد: کشور با مشکلات اقتصادی و اشتغال مواجه است که برای ایجاد اشتغال و رونق بخشی به اقتصاد و تولید از تمام فرصتها و ظرفیتها استفاده می کند.

زمانی قمی عنوان کرد: به دلیل ویژگی های این سرزمین و ظرفیتهای خوب آن سرمایه گذاران بسیاری خواستار سرمایه گذاری در ایران هستند، که استان مرکزی نیز برای جذب سرمایه گذار حرکت جدیدی را آغاز کرده است.

وی عنوان کرد: از سفیر سابق ما درکشور اردن که از مشاورین وزارت خارجه و از چهره های شناخته شده انقلاب و از دلسوزان کشور هستند خواسته شده تا در امور مرتبط با سرمایه گذاری و امور بین الملل  با استان مرکزی همکاری داشته باشد و از تجربیات ایشان استفاده شود.

زمانی قمی تصریح کرد: استان مرکزی دارای واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگی است که دارای برند بین المللی هستند و اگر دچار رکود و صدمه شد ه اند این مشکل راه حل دارد و قابل رفع است.

استاندار مرکزی خطاب به سرمایه گذار چینی، ابراز کرد: مدیریت ارشد استان در اموری که مربوط به خانواده دولت است  و همچنین اعطای تضامین لازم برای سرمایه گذاری در استان  همراهی لازم را دارد.  

وی افزود: همچنین در امور مربوط به بازسازی، رونق و توسعه واحدهای تولیدی استان و تاسیس واحدهایی همانند سولار و .. که به زیرساختهای آن در استان به شدت نیاز است، همکاری لازم را خواهد داشت و امور را پیگیری می کند تا از این رهگذر شاهد توسعه بخشی از سرزمین ایران اسلامی باشیم.

گفتنی است دولت چین کشور ایران را بعنوان کشور همسو با سیاستهای خود می داند و ایران جزء اولویتهای اول چین برای سرمایه گذاری است.

با حضور استاندار مرکزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری، نماینده ای از کشور چین و شرکتهای بزرگ استان و دستگاههای اجرایی که دارای طرح در امر سرمایه گذاری بودند این نشست برگزار شد و ودر زمینه  بررسی فرصتهای سرمایه گذاری استان جهت مشارکت با کشور چین بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد طرح های سرمایه گذاری استان به صورت انگلیسی ترجمه شده و برای گروه سرمایه گذاری چینی ارسال شود تا از بین آنها چند طرح جهت سرمایه گذاری در استان انتخاب شود.

 

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها