Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: نشاط اجتماعي در سايه توسعه ورزش در جامعه محقق مي شود

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست صمیمی با جامعه ورزش و جوانان استان در محل فرهنگسرای آینه اراک ، گفت: ورزش نقش موثری در ایجاد نشاط اجتماعی، مقوله امنیت و کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: امنیت پایدار در جامعه با  در نظر گرفتن امنیت در  سه حوزه فردی ، اجتماعی و ملی محقق می شود و حوزه ورزش نیز بعنوان بخشی از امنیت نرم کشور لازمه ایجاد امنیت پایدار است.

وی بیان کرد: توسعه ورزش در جامعه نشاط و سلامتی را به دنبال دارد و داشتن جامعه ای ورزشی با حضور ورزشکاران موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: سرمایه گذاری در امر ورزش  وظیفه ای جدی است چرا که اگر جامعه ای پایدار و سالم و ایران خردمند را می خواهیم باید در حوزه اجتماعی اقدامات موثری را به انجام برسانیم و  جوانان که طیف وسیعی از فرصتها هستند را به رسمیت شناخته و از آنها استفاده نمائیم.

وی با بیان اینکه استان مرکزی سرمایه های اجتماعی بزرگی را به ایران تقدیم کرده است، ادامه داد:  باید از حوزه تمدن و سرمایه های اجتماعی استان پاسداری و حفاظت کنیم که از راهبردهای موثر آن فعال شدن در حوزه ورزش و معرفی و تقویت چهره های ماندگار این حوزه می باشد.

زمانی قمی تصریح کرد: نباید مسائل حوزه جوانان و توسعه زیرساخت های ورزشی درگیر و دار موضوعات اقتصادی گم شود و تمامی تلاش دولت تدبیر و امید بر این است که کم توجهی به امر جوانان را حذف کرده و بستر شکوفایی ظرفیت قشر جوان را فراهم آورد.

زمانی قمی افزود: دولت تدبیر و امید بخشی از وقت خود را صرف پرداختن به چالش های اقتصادی کرد که از دولت های قبل به ارث رسیده بود و توانست با ایجاد رونق اقتصادی، کاهش التهاب و دغدغه مردم در این حوزه موفقیت های را به دست آورد.

وی خاطر نشان کرد:تداوم مشکلات و دغدغه ها،سرمایه گذاران در حوزه اقتصادی را در وضعیت نامعلومی قرار داده بود اما امروز می توان گفت در استان مرکزی وضعیت سرمایه گذاری استان  رو به رشد است .

استاندار مرکزی بیان کرد: با سعی و تلاش و تدبیر دولت آثاری از رونق و حرکت اقتصادی در کشور و استان دیده می شود و کشور توانسته بعد از 40 سال با صادرات 16 و نیم میلیارد دلار صادرات و 13 و نیم میلیارد واردات به تراز مثبت تجاری دست یابد.

وی با یادآوری افزایش 2 برابری صادرات نسبت به واردات کالا در استان مرکزی ادامه داد: هم اکنون 302 میلیون دلار کالا از این استان به خارج از کشور صادر و 136 میلیون دلار به استان وارد شده است که مواد اولیه و تجهیزات تولید عمده کالاهای وارداتی به این استان را تشکیل می دهند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه  برای ساختن جامعه ای با نشاط واژه امید واژه ای کلیدی است، بیان کرد: افزایش قیمت کالاهای صادراتی نشان از جلوگیری از خام فروشی، افزایش ارزش افزوده و حرکت روبه جلوی کشور در حوزه اقتصادی است که امید را در کشور ایجاد کرده و افزایش نشاط در جامعه به همراه دارد.

زمانی قمی گفت: هم اکنون که با تدبیر دولت مقداری از مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی کاسته و برنامه های اقتصادی روشن شده است باید به حوزه ورزش و افزایش حضور جوانان در این زمینه توجه ویژه صورت گرفته و کاستی های گذشته جبران شود.

گفتنی است در این نشست سرپرست اداره ورزش و جوانان استان نیز سخنانی را بیان کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها