Portal_background_image

حجتي در بازديد از طرح هاي كشاورزي استان: نرخ خريد تضميني گندم به دبيرخانه شوراي اقتصادپيشنهاد شد / توليد يك ميليون و 900 هزار تن شكر در سالجاري

حجتی وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از واحد تولیدی فرآورده های لبنی صحاری آشتیان ، گفت: نرخ خرید تضمینی گندم مازاد کشاورزان برای سال زراعی جاری متناسب با افزایش هزینه ها به دبیرخانه شورای اقتصاد پیشنهاد شده است.

حجتی وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: این نرخ پیشنهادی برای خرید تضمینی گندم مازاد کشاورزان با احتساب تمامی مسایل این بخش تعیین شده و تصویب قیمت تضمینی این محصول استراتژیک توسط این وزارتخانه با جدیت پیگیری می شود.

وی گفت:در سال 92 تولید شکر در کشور یک میلیون و 300 هزار تن بود که میزان تولید آن در سال جاری به یک میلیون و 900 هزار تن افزایش یافته است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: با وجود افزایش تولید شکر، هنوز هم در کشور مشکل کمبود این محصول وجود دارد که دلیل آن بیشتر کم بودن ظرفیت تولید در کارخانه های تولیدی قند است.

حجتی توضیح داد: هشت میلیون تن چغندر قند امسال در کشور تولید شد که به دلیل کمبود ظرفیت کارخانه های فرآوری این محصول ، چغندرکاران بامشکلاتی مواجه شدند.

وی یادآور شد: هنوز بخشی از طلب چغندرکاران بابت فروش محصولشان به کارخانه های قند باقی است که تلاش می شود این مسائل هر چه سریع تر حل و فصل شود.

وزیر جهاد کشاورزی فعال سازی کارخانه قند شازند را از برنامه های اولویت دار وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: این کارخانه در اختیار بنیاد مستضعفان است که باید با همکاری بخش صنعت راهکاری برای فعال سازی آن اتخاذ شود.

حجتی یادآور شد: استان مرکزی با وجود صنعتی بودن، ظرفیت های گسترده ای در حوزه کشاورزی و دامداری دارد که می طلبد با راهبردهای حساب شده سهم این بخش در تولید و اقتصاد برجسته تر شود.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت منابع آبی، ظرفیت های کشاورزی در استان مرکزی همانند سایر نقاط کشور باید به سمت کشت گلخانه ای سوق داده شود و این شیوه به خصوص در اراک باید در دستور کار مسئولان جهاد کشاورزی قرار گیرد.

همچنین در جریان این سفر، وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه از واحد شیلاتی شازند، عملیات اجرایی واحد فرآوری سیب زمینی کمیجان باپیش بینی 65 فرصت شغلی جدید بازدید کرد و در نشستی با بهره برداران کشاورزی شهرستان خنداب مشکلات این حوزه بررسی شد.
سفر حجتی و هیات همراه از شامگاه چهارشنبه به استان مرکزی آغاز شده و دیدار با فعالان حوزه کشاورزی و بازدید از شرکت کشت و صنعت زرین خوشه اراک و واحد دامپروی تلخاب فراهان از برنامه های سفر وی بود.


ا

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها