Portal_background_image

نخستین منطقه ویژه اقتصادی استان مرکزی با حضور استاندار در ساوه افتتاح شد

در آستانه عید سعید غدیرخم، نخستین منطقه ویژه اقتصادی استان مرکزی در شهر صنعتی کاوه ساوه روز پنج شنبه با حضور استاندار  و شماری از مسوولان استانی و محلی افتتاح شد.

استاندار  در این مراسم گفت: احداث منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان ساوه باعث تحول و پیشرفت اقتصادی در کشور و منطقه خواهد شد.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ با اشاره به اینکه افتتاح این منطقه با همکاری و تعامل دلسوزانه مسوولان شهرستانی و استانی محقق شده است، افزود: این مهم نقش به سزایی در افزایش توان اقتصادی، حمایت از سرمایه ایرانی و تولید ملی خواهد داشت.

وی با اشاره به تشدید تحریم های اقتصادی از سوی دشمنان اظهار کرد: با اقتصاد مقاومتی می توان تهدیدها را به فرصت تبدیل و بخشی از بازارهای ملی و فرا ملی را با تولید انواع محصول ها در اختیار گرفت و از صادرات آنها به کشورهای خارجی سود زیادی به دست آورد.

وی یکی از اهداف ایجاد منطقه ویژه اقتصادی کاوه را گسترش صادرات دانست و بیان کرد: برای تقویت صادرات غیرنفتی و استقلال واقعی باید گام های بسیاری را با همت و تلاش مضاعف برداشت.

شعبانی فرد با اشاره به اینکه شهر صنعتی کاوه سه هزار هکتار وسعت دارد، گفت: به زودی دو هزار هکتار به آن افزوده خواهد شد تا شاهد رشد و ارتقای اقتصادی در بخش صنعت در قطب صنعتی کشور باشیم.

استاندار گفت: این استان ظرفیت بالایی در جذب سرمایه و سرمایه گذار داخلی و خارجی به لحاظ در اختیار داشتن شرایط ویژه از جمله آزاد راه ها و جاده ها، حمل و نقل، نزدیکی به پایتخت و فرودگاه امام خمینی (ره) و اراک، دسترسی به غرب کشور و بازارهای عراق و ترکیه دارد.

شعبانی فرد گفت: استان مرکزی یکی از استان های امن کشور محسوب می شود که همواره مورد توجه سرمایه گذاران بوده است و این امر باید بیش از پیش تقویت شود.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور افزود: به رغم تلاش بیگانگان اقتصاد کشور در حال تثبیت است و مسوولان برای دور زدن تحریم های اقتصادی راه هایی را پیدا کرده اند.

وی اظهار کرد: دشمن با اعمال تحریم ها و تشدید فشارها به دنبال ایجاد فاصله بین مردم و حکومت بوده اما غافل از این است که حکومت جمهوری اسلامی متعلق به مردم است.

وی بیان کرد: در اقتصاد مقاومتی استان مرکزی باید با در اختیار داشتن امکانات و زیرساخت های مناسب بازارهای هدف را شناسایی و در مسیر توسعه روز افزون قدم بر دارد.

مدیرعامل شهر صنعتی کاوه نیز گفت: این شهر صنعتی با فعالیت ده ها ساله به ثروت ملی تبدیل شده است که حاصل این تلاش ها، سرمایه گذاران و فعالیت هزاران نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در آن است.

ˈمحمد رضا نجفیˈ افزود: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهر صنعتی کاوه باعث رقابت داخلی و خارجی در عرصه اقتصادی، تولید و تجارت می شود.

وی با اشاره به اینکه این مهم رونق و شکوفایی صنعت را نیز به همراه دارد، اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی باعث کاهش هزینه ایجاد صنعت و تولید خواهد شد و از سویی امکان سرمایه گذاری را دوچندان می کند.

در آیین افتتاح نخستین منطقه ویژه اقتصادی معاون برنامه ریزی استاندار ، معاون استاندار و فرماندار ساوه، مسوولان واحدهای تولیدی و صنعتی کاوه، اعضای شورای اسلامی شهر ساوه و شماری از مسوولان استانی و محلی حضور داشتند.

شهر صنعتی کاوه بزرگترین شهر صنعتی کشور بوده و در فاصله 10 کیلومتری شهر ساوه واقع شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها