Portal_background_image

با حضور استاندار؛ نخستين آيين نكوداشت مقام مادر در اراك برگزار شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نخستین آیین نکوداشت مقام مادر که در سالن کوه نور اراک برگزار شد، بر نقش کلیدی زنان درمدیریت خانواده و تربیت سرمایه های انسانی تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: توسعه پایدار با محوریت نیروی انسانی فهیم ، متعهد و کارآمد حاصل می شود و زنان به عنوان ستون مستحکم خانواده در تربیت نسل پویا و خلاق و کارآمد نقش مهمی دارند.

وی گفت: منشاء و آثار وجودی هر فردی در مقام، منزلت و تلاش های مادران هستند که رنج پرورش و تربیت فرزندان را به جان خریده و آینده سازی می کنند.

وی بیان کرد: پشتوانه غنی هر فرد در گرو نگاه و حمایت های مادرانه است و به همین منظور گرامیداشت مقام شامخ مادری و زن از موضوعات مهم در جامعه است.

زمانی قمی تصریح کرد: تقارن سال جدید و میلاد پرکت مظهر عالم هستی حضرت زهرا (س) را باید به فال نیکو گرفت و زایش درایت، اخلاق گرایی و توجه به ارایه های انسانی را که از خصلت های مهم تربیتی است گرامی داشت.

استاندار مرکزی با تاکید بر این امر که عنصر اصلی هر خانواده مادر است، ادامه داد: جایگاه رفیع، بزرگ مادر از ارزش بالایی برخوردار است و باید به آن توجه ویژه شود تا شاهد رشد و بالندگی خانواده ها و جامعه ای اسلامی و پویا باشیم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری  نیز گفت: در این آیین با فرآیند و فراخوانی به تمامی دستگاه های اجرایی دولتی و غیر دولتی ، 160 مادر برجسته برمبنای شاخص های تعیین شده در آیین نامه و به دبیرخانه ستاد برگزاری معرفی شدند.

 فرجی اظهار کرد: از این تعداد 25 نفر منتخب استان شدند که در مرحله آخر نیز 18 نفر به برکت سن حضرت فامه (س) و بر اساس نظر سنجی بنیاد منتخب و به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

گفتنی است در این آئین استاندار مرکزی به عضویت بنیاد ملی مادر درآمد و مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز سخنانی را بیان کرد.

یادآور می گردد 53 کشور عضو بنیاد ملی مادر هستندو این همایش با همراهی بنیاد مادر در اراک برگزار شد.


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها