Portal_background_image

استاندار: نجات اقتصاد كشور مستلزم توجه به بخش خصوصي است/ سرمايه گذاري رنو فرانسه در ساوه ارمغان پسابرجام

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی که در محل استانداری برگزار شد، گفت: نجات اقتصاد کشور مستلزم توجه به بخش خصوصی است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: واگذاری تصدی گری ها به بخش خصوصی باید مورد توجه قرار گیرد چرا که نجات اقتصاد کشور مستلزم توجه به بخش خصوصی است.

زمانی قمی افزود: حمایت از بخش خصوصی و حل مشکلات آن ها تکلیف حوزه دولتی است و راه توسعه و بالندگی اقتصادی کشور و ایجاد اشتغال پایدار از ایستگاه بخش خصوصی می گذرد و بالندگی این بخش رونق اقتصادی را همراه دارد.

استاندار مرکزی گفت: افزایش صادرات در نتیجه توجه به فرآیند تولید با کیفیت و توانمندی واحدهای صنعتی برای حضور در رقابت های تولید و صادرات حاصل شده است.

وی ادامه داد: امسال کالاهایی از قبیل شیشه، بلور، شمش آلومینیوم و محصولات پلاستیکی از این استان به بیش از 50 کشور جهان از جمله افغانستان، ترکیه، پاکستان، تاجیکستان، ایتالیا، ترکمنستان، سومالی، روسیه، ارمنستان، قزاقستان، بلغارستان، هلند، آلمان، آذربایجان، بوسنی، برزیل و فرانسه صادر شده است.

استاندار  مرکزی با اشاره به اینکه ارزش صادرات استان در چهار ماه نخست امسال 311  میلیون دلاربوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 63 درصدی برخوردار بوده است،  گفت: ارزش کالاهای وارداتی استان مرکزی 115 میلیون دلار است که این مهم گویای تراز تجاری مثبت استان مرکزی است

زمانی قمی گفت: افزایش 20 درصدی صادرات غیر نفتی  اراک در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، محصول اقدامات برنامه محور و سوگیری هدفدار امور تجارت در این خطه است و نشان می دهد واحدهای تولیدی آهنگ خوبی را آغاز کرده اند.

زمانی قمی بیان کرد: قرارداد 800 میلیون دلاری  شرکت رنو فرانسه در ساوه قطعی شده که عملیات ساخت این شرکت به زودی آغاز می شود که این قرارداد را می توان یکی از پدیده های اقتصادی استان مرکزی در نتیجه برجام دانست.

وی، حجم سرمایه گذاری های خارجی در چهارسال گذشته استان مرکزی را 550 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: این میزان سرمایه گذاری به تصویب وزارت اقتصاد رسیده است.

استاندار مرکزی اضافه کرد: 100 طرح اقتصادی و صنعتی در این استان هدفگذاری شده که در صورت بهره برداری از آن ها بیش از 12 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد می شود و ظرف 2 تا سه سال آینده به ثمر می نشینند.

زمانی قمی گفت: باید کمیته ای متشکل از شهرداری های مرتبط و روسای شورای پنجم و همچنین مدیران مرتبط تشکیل شود تا مشکلات انبوه سازان کارشناسی شود.

وی ادامه داد: معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز مشکلات حوزه تامین اجتماعی و امور مالیاتی را احصا نماید که به چه میزان در شورای گفت و گوی استان قابل رفع است و چه میزان باید در سطوح ملی مورد پیگیری قرار گیرد.

 گفتنی است در این نشست نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز سخنانی را بیان کردند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها