Portal_background_image

نتیجه قطعی تعطیلی پنج شنبه ها در اراک تا 10 روز آینده اعلام می شود

استاندار  گفت: نتیجه قطعی تعطیلی روزهای پنج شنبه در اراک تا 10 روز آینده بر اساس نتایج کارشناسی اعلام می شود.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز چهارشنبه در حاشیه ملاقات مردمی  افزود: شهر اراک یکی از هشت شهر آلوده کشور است که امسال 62 روز با کیفیت ناسالم را پشت سر گذاشته و به همین دلیل تعطیلی پنج شنبه ها به عنوان یک اقدام اصلاحی در این شهر در دست کارشناسی است.

وی توضیح داد: نظرات کارشناسی طیف های مختلف از جمله کارمندان، امامان جمعه و جماعت، شهرداری های تابعه، مراکز آموزشی، نمایندگان مجلس و دستگاه های اجرایی ذیربط اخذ شده و در کمیته ای ویژه در دست بررسی است.

استاندار  توضیح داد: گروه ویژه ای از استان مرکزی نیز کار جمع بندی نقاط قوت و ضعف تعطیلی روزهای پنج شنبه در استان هایی که این طرح اجرایی شده را برعهده دارند.

شعبانی فرد خاطرنشان کرد: درصورت تعطیلی روزهای پنج شنبه در اراک این طرح سه ماه به صورت ازمایشی خواهد بود و دستگاه های متولی به صورت دوره ای نتایج آن را رصد خواهند کرد.

وی عنوان کرد: الودگی هوای اراک به دلیل توسعه نامتوازن این شهر در دهه های اخیر ، رشد جمعیت و صنعت بدون وجود زیرساخت های لازم ایجاد شده و تسریع در اجرای اقدامات طرح کاهش آلودگی هوا برای پیشگیری از بحرانی تر شدن شرایط ضروری است.

استاندار  یادآور شد: شهرستان شازند و دلیجان نیز در استان مرکزی روند رو به رشد آلایندگی را طی می کنند که باید با اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه مانع از وضعیت بحرانی در این مناطق شد.

شعبانی فرد اظهار کرد: آلودگی شهرستان دلیجان بیشتر به خاطر استقرار واحدهای صنعتی عایق رطوبتی است که با تصمیم شورای سلامت این شهرستان و همکاری شهرک های صنعتی، ساماندهی صنایع آلاینده در شهرک صنعتی راونج دنبال می شود.

وی گفت: تبدیل سوخت مازوت نیروگاه حرارتی شازند به نفت گاز یورو 4 از جمله اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی در کاهش آلودگی هوای شازند است که در نشست اخیر با وزیر نفت مطرح شده است.

در ملاقات مردمی استاندار  مشکلات هفت نفر از شهروندان در زمینه های مختلف بررسی شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها