Portal_background_image

مکتب انقلاب اسلامی برگرفته از نهضت حسینی است .

 

رئیس جمهور در اولین روز از سفر خود به استان مرکزی در جمع مردم اراک گفت : امام حسین (ع)حقیقت انسانی را تمام و کمال معرفی کرده و جایگاه و عزت انسانی همچنین ظرفیت کمال جویی انسان را به نمایش گذاشت .

 

وی افزود : مکتب انقلاب اسلامی نیز برگرفته از نهضت اسلامی است و این امر را تنها کسانی درک می کنند که پیرو نهضت عاشورا در راه رسیدن به انقلاب اسلامی تلاش کردند .

وی اظهار داشت 32 سال قبل ایران اسلامی با هدایت امام راحل و به تبعیت از امام (ره) امام حسین (ع) به اوج خود رسید و توانست با عشق به اسلام و ایران بزرگترین طاغوتیان وابسته به بیگانگان را با دست خالی ولی عاشق به ولایت شکست دهد و بار دیگر پس از هزار و 400 سال در صحنه عزت آفرینی ، فرهنگ و مکتب حسینی (ع) را اثبات کند .

دکتر احمدی نژاد امام حسین (ع) را اسم اعظم خداوند دانست و تجلی نام و کمال خداوند متعال برشمرد و افزود: امام حسین (ع) در بالاترین مرتبه در کنار اهل بیت قرار دارد  و در عالم حسینی مرتبه ای بالاتر از اووجود ندارد .

وی تاکید کرد : امام حسین (ع) تجلی توحید و تجلی همه اسماء و صفات خداونداست .

رئیس دولت افزود : درس ایثاردرسی است که ما از مکتب حسینی می گیریم و این همان چیزی است که خداوند آن را برای رسیدن به کمال و سعادت وعده کرده است .

وی تاکید کرد : خداوند متعال سیر کمال انسان را از درون جامعه و از راه تلاش برای اصلاح و خدمت به جامعه قرار داده است . 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها