Portal_background_image

استاندار: موكب داران بازوان نظام جمهوري اسلامي هستند

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد اربعین حسینی استان، گفت:موکب داران لشکر بزرگ و برخاسته از دل مردم و از نعمات عشق به ائمه اطهار(ع) هستند و با نفوذ خوب بین لایه های مردم به عنوان بازوان نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: از بین ۶۱ موکب پیش بینی شده برای ارائه خدمات به زائران در ایام پیاده روی اربعین حسینی، ۲ موکب در شهر کربلا به بانوان اختصاص می یابد.

 آقازاده  افزود: موکب ها نباید وابسته به خدمات دولت باشند اما دولت در کنار موکب داران زمینه خدمات رسانی بهتر را فراهم می کنند.

وی اظهارداشت: هماهنگی مطلوبی بین موکب داران در طول سالهای اخیر فراهم شده است که این مهم  هر سال رو به افزایش است.

استاندار مرکزی گفت: ارایه خدمات موکب داران منحصر به محرم و اربعین حسینی نیست و این مجموعه در هر زمان که کشور نیاز  داشته است، کمک کرده است.

آقازاده موکب داران را لشگر مردمی دانست  که با نفوذ در لایه های مردمی خدمات ارائه می کنند و اظهار داشت : برکت عاشورا بعد از ۱۴۰۰ سال به ظهور رسیده است و باید اربعین حسینی به حرکت جهانی تبدیل شود.

آقازاده افزور: امسال پیش بینی می شود با لغو ویزا حضور گسترده میلیونی زائران اباعبدالله الحسین (ع) اتفاق افتد.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: ۱۱ مهرماه کنگره ملی نقش امام در دفاع مقدس و شش هزار و ۲۰۰ شهید در مصلی اراک برگزار می شود که تلاش همه دستگاههای ذیربط برای هر چه بهتر برگزار شدن آن ضروری است.

 مدیرکل راه آهن اراک  نیز گفت: قطار مسیر کرمانشاه به اهواز برای انتقال زائران اباعبدالله الحسین(ع) پیش بینی شده که زایران استان مرکزی را نیز جا به جا می کند.

محمدرضا قربانی افزود: روزانه پنج قطار از تهران به کرمانشاه از ۱۵ تا  ۳۰ مهر ماه به مسافران کربلا خدمات می دهد.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها