Portal_background_image

موزه تخصصی فرش استان مرکزی در شهر اراک احداث مي شود

با همکاری یک خیّر اراکی ، موزه تخصصی فرش استان مرکزی در شهر اراک ایجاد می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ضمن اعلام این خبر گفت: نخستین موزه تخصصی فرش استان مرکزی با اهداء بیش از یکصد تخته فرش نفیس دستباف از سوی یک تاجر اراکی فرش مقیم کشور آلمان و همکاری برخی از دستگاههای ذیربط در شهر اراک ایجاد می گردد.


مهدي زندوکیلی افزود: ساختمان این موزه با همکاری استانداری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری اراک احداث و در ابتدای کار با یکصد تخته فرش نفیس اهدائی افتتاح خواهد شد.


معاون استاندار مرکزی با اشاره به مزایای ایجاد موزه تخصصی فرش و جایگاه استان مرکزی در این صنعت اظهار داشت:
ایجاد موزه های تخصصی فرش می تواند در ارتقاء فرهنگی صنعت فرش و تشویق نسل جوان به هنر فرشبافی و رونق این صنعت بسیار موثر باشد و با راه اندازی موزه فرش استان علاوه بر احیای تاریخچه صنعت فرش و صیانت از مالکیت معنوی این هنر گرانبها و حفظ جایگاه استان مرکزی و کشور عزیزمان ایران به عنوان اولین کشور تولیدکننده و صادرکننده فرش دستباف در جهان، موجب پیوند بین تاریخ فرش استان و نسل جوان و علاقه مندان این حرفه خواهد شد .

زندوکیلی از حسین جانی بعنوان اهداء کننده یکصد تخته فرش به موزه ی احداثی نام برد و ابراز داشت:رایزنی لازم با این تاجر اراکی فرش که در حال حاضر مقیم آلمان است، صورت گرفته و انشااله تا دهه مبارک فجر امسال بیش از یکصد تخته فرش نفیس دستباف قدیمی که کار دست هنرمندان استان مرکزی بویژه شهر اراک و ساروق می باشد، جهت اهداء به موزه تخصصی فرش اراک به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تحویل خواهد شد.

معاون استاندار در مورد احداث ساختمان موزه تخصصی فرش در اراک اضافه کرد: زمینی با حدود 3000 متر مربع برای ساخت موزه فرش در نظر گرفته شده که با همکاری شهرداری و طی مراحل قانونی، این موزه احداث می گردد.

زندوکیلی در پایان ابراز داشت: احداث موزه تخصصی فرش در اراک علاوه بر بیان پیشینه ی بسیار مطلوب استان مرکزی در تولید فرش دستباف می تواند تاثیر بسیار زیادی در معرفی استان به عنوان قطب فرش دستباف در جهان داشته باشد و این مکان یکی از مهمترین فضاهای جاذب گردشگر و همچنین دست اندر کاران فرش دستباف خواهد بود و با اجرایی شدن این پروژه گامی مثبت در راستای مباحث فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شهر اراک و استان مرکزی برداشته خواهد شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها