Portal_background_image

مهمترين وظيفه روابط عمومي شناخت افكار عمومي است

رئيس اداره روابط عمومي و امور بين الملل استانداري گفت: شناخت افكار عمومي و تاثير و نفوذ در آن يكي از مهمترين وظايف روابط عمومي است.

كیوان گودرزی راد دوشنبه در نخستین نشست روابط عمومی های دستگاههای اجرایی شهرستان خمین كه در فرمانداري خمين برگزار شد، با تاكيد بر اينكه شهرستان خمين به عنوان زادگاه بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي نيازمند توجه بيشتري در زمينه روابط عمومي است، افزود : بايد در زمينه تامين امكانات و نيرو براي فعال سازي روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي شهرستان خمين تلاش كرد.
وي ادامه داد: روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي شهرستان خمين بايد خود را از بالقوه بودن به بالفعل تبديل كنند.
وي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري جهت فعال سازي روابط عمومي ها گفت: مقام معظم رهبري فرمودند: روابط عمومي بهترين نماينگر اوضاع داخلي وزارتخانه از يك سو و از سوي ديگر منعكس كننده چگونگي مسايلي است كه در آن نهاد مي گذرد. سلامت يك دستگاه به اتصال اجزاي آن و هم نوايي و هم سازي آنها ارتباط دارد. روابط عمومي ها مي توانند فعاليت نهادها را ارزيابي و منعكس كنند و مشخص كننده روش ها و نقص هاي دستگاه مربوط خود باشند.
دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان ، به شرح وظایف روابط عمومی های ادارات ونهاد های دولتی پرداخت و خاطر نشان كرد: اگر مردم نباشند هیچ مسئولی نمی تواند خدمت رسانی كند و ما انقلاب كردیم برای خدمت به مردم و مسئولان بایستی از طریق روابط عمومی ها برای تحقق این هدف تلاش كنند.
مسوول كمیته تبلیغات ستاد انتخابات استان مركزی ادامه داد: روابط عمومی به عنوان پیشانی هر اداره و مشاور هر مسئوولی بایستی در هر جلسه ، بازدید و همایش حضور داشته باشد تا عملكرد مسئولان را از طریق تعامل با رسانه های منعكس كند.
گودرزی با بیان اینكه تكریم ارباع رجوع ،رازداری ،امانتداری و افكارسنجی از دیگر وظایف روابط عمومی ها است گفت: باید مسئول روابط عمومی با افكار سنجی عمومی و اطلاع رسانی از عملكرد ادارات، اعتماد و اطمینان مردم را جلب كند.
وی تاكید كرد: همه ادارات و نهادها بایستی یك نفر به عنوان مسئول روابط عمومی داشته باشند و وی را به فرمانداری معرفی كنند ضمن اینكه هر اداره ای باید بودجه ای معادل دو در هزار خود را در اختیار روابط عمومی قرار دهند تا با اعتبار ویژه به فعالیت بپردازند.
در صورتی كه مردم آگاه باشند كه وظیفه نماینده ، عمران و آبادی شهر و روستا و همچنین ایجاد اشتغال نیست، داوطلبان نمایندگی مجلس نمی توانند با حضور در مساجد به تبلیغ خود و جمع آوری آرای بیشتر به نفع خود بپردازند.
رئيس روابط عمومي و امور بين المللي استانداري گفت: وظيفه روابط عمومي ها در آستانه نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي اين است كه وظايف نمايندگان مجلس را براي مردم تشريح كنند.
وی ادامه داد: كارهای عمرانی و ایجاد اشتغال بر عهده مسوولان شهرستان است و نماینده فقط می تواند نقش نظارتی، سیاستگذاری و تقنینی داشته باشد.
در این گردهمایی فرماندار خمین گفت: ما در عصری زندگی می كنیم كه معروف است به عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات است و ویژگی آن سرعت پیش از حد انتشار خبر و اطلاعات است.
'علیرضا كریمی ' افزود: همه اینها واژه هایی مثل پیام و مخاطب را در ذهن تداعی می كند و ما یك فرایند علمی را می بینیم كه نقش روابط عمومی را تبیین می كند.
وی با بیان اینكه اگر مجموعه اجرایی شهرستان را در یك سیستم قرار دهیم، آن سیستم دارای هدف است كه باید در خدمت مردم و در جهت خواسته ها و نیازهای مخاطبان و مردم پیش رود ادامه داد: در این امر آیینه تمام نمای از همه خواسته ها و تقاضاهای مخاطبان و مردم روابط عمومی است.
وی خاطر نشان كرد: روابط عمومی ها باید خواسته های مردم را رصد كنند و هر جایی تعارض پیش آمد بین مردم و مسئولان جانب مردم را بگیرند.
فرماندار خمین تصریح كرد : چراكه در نظام مردمی قرار داریم و تصمیمات نباید برخلاف نظر مردم باشد كه باعث بحران شود.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها