Portal_background_image

استاندار مركزي: مهمترين اثر وقف، توسعه عدالت اجتماعي است

زمانی قمی استاندار مرکزی در دیدار با مدیران اوقاف استان که به مناسبت هفته وقف در محل استانداری انجام شد، گفت: مهمترین اثر وقف، مبارزه با فقر و توسعه عدالت اجتماعی است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: مهمترین اثری که وقف در جامعه برجای می گذارد، پر کردن شکاف های طبقاتی و در نتیجه توسعه عدالت اجتماعی است و وقف توانسته در این زمینه نقش موثری ایفا کند.

استاندار مرکزی وقف را یکی از برجستگی های تاریخ و تمدن اسلام و ایران دانست و گفت: اگر بخواهیم در تمدن اسلامی نقطه برجسته ای بیابیم، وقف خود را به منصه ظهور می رساند.

وی ترویج و تثبیت نیکوکاری را از دیگر اثرات سنت وقف در جامعه عنوان کرد و گفت: سنت حسنه وقف از برترین و پردوام ترین مظاهر احسان و نیکوکاری به همنوع و تنظیم امور اجتماعی و اقتصادی جامعه است.

استاندار مرکزی گفت: ترویج اخلاق ایثارگری و گذشت از دیگر اثرات وقف است چرا که واقف با غلبه بر نفس خود و فرهنگ نوع دوستی، ایثار ،گذشت و نیکوکاری اقدام به سنت حسنه وقف می کند واین امر باعث تثبیت و ترویج فرهنگ ایثار و گذشت می شود.

زمانی قمی با بیان اینکه وقف پشتوانه توسعه علمی در جامعه است، ادامه داد: تاسیس مراکز علمي و تضمین بقای آنها بوسیله وقف باعث تولید علم و تربیت عالمان بزرگی در جامعه شده است  و این مهم  همواره مورد توجه واقفان بوده است.

وی تصریح کرد: وقف نقش موثری در توسعه اقتصادی کشور دارد و می تواند در  زمینه اشتغالزایی نیز سهم بسزایی داشته باشد.

زمانی قمی خاطر نشان کرد: بانیان اصلی فرهنگ وقف در اسلام و کشورمان بزرگان و معصومین (ع) و در راس آنها حضرت علی (ع)  بوده است که ایشان روزانه به فرهنگ وقف می پرداختند، کاری که بنیانگذاران آن معصومین (ع) هستند از هر کار دیگری با ارزش تر است.

استاندار مرکزی با تاکید بر تشکیل کمیته ای برای  احیا و بهره وری موقوفات استان مرکزی با حضور تمامی نهادها و دستگاه‌های مربوطه، گفت: این کمیته به منظور رسیدن اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی به فعل اقتصادی و فرهنگی باید تشکیل شود و در این راستا با جدیت گام برداشته شود.

گفتنی است در این نشست مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان نیز گزارشی از اقدامات این اداره کل ارائه کرد.سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها