Portal_background_image

استاندار: مهارت ورزي و ايده پروري بال هاي دستيابي به توسعه است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای آموزش و پرورش استان، گفت: مهارت ورزی و ایده پروری بال های دستیابی به توسعه است و نظام آموزش استان باید در برنامه هایش تربیت نسل خوداتکا، خلاق و ماهر را در دستور کار داشته باشد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: مهارت و خوداتکایی تسریع گر فرآیند تولید، ایجاد اشتغال و کارآفرینی است و استان به نیروهای کار ماهر و جمعیت پویا و تحول آفرین نیاز دارد. 

وی ادامه داد: نظام آموزش مبتنی بر مهارت ورزی همخوان با معیارهای اسلامی از ویژگی های یادگیری مندرج در فلسفه تعلیم و تربیت است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. 

استاندار مرکزی اظهار داشت: برنامه های آموزشی باید به‌گونه‌ ای تدوین شود، که فارغ التحصیلان به عنوان نیروی انسانی ماهر در بخش صنعت و خدمات نقش آفرینی داشته و شرایط کشور را به سمت اهداف توسعه محور شتاب دهند. 

وی به تشکیل شورای مهارت آموزی در استان تاکید کرد و گفت: دستگاه های متولی به خصوص اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان وظیفه دارند اداره کل آموزش و پرورش استان را در این مسیر پشتیبانی کنند. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز گفت: استقلال طلبی و تقویت روحیه انضباط فردی و گروهی از مهمترین نیازهای امروز دانش آموزان است که آموزش و پرورش باید در این مسیر برنامه های کاربردی تدوین کند. 

حقیقی افزود: مدرسه بدون خدمتگذار و تغییر ساعات آموزشی، طرح مناسبی در راستای تقویت روحیه استقلال در دانش آموزان است که باید با هماهنگی اولیای دانش آموزان در چند مدرسه عملیاتی شود و پس از ارایه گزارش از سوی آموزش و پرورش استان در شورای مربوطه و اثبات موفقیت این طرح به همه مدارس استان بسط داده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: هدف از تغییر ساعات آموزشی و همچنین مدارس بدون خدمتگذار مسئولیت پذیر کردن دانش آموزان با واگذاری برخی از امور مدرسه به این قشر است. 

 فولادوند افزود: این طرح استانی است و قبل از هر گونه اقدام با اولیای دانش آموزان نشست های برگزار می شود و در صورت پذیرش اولیا به صورت نمونه در چند مدرسه اجرایی می شود. 

وی ادامه داد: بعد از اجرایی شدن این طرح یک گروه به صورت کارشناسی عملکرد و میزان موفقیت و رغبت دانش آموزان را مورد سنجش قرار می دهند و نتیجه را به شورای آموزش و پرورش استان ابلاغ می کنند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها