Portal_background_image

استاندار مركزي: مهارت آموزي نخستين گام در توسعه اشتغال است/ تلاش در جهت اجراي موفق طرح "ايران مهارت" در استان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای آموزش و پرورش استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: مهارت آموزی نخستین گام در توسعه و تثبیت اشتغالزایی پایدار است و تحقق این امر از شمار دانش آموختگان بیکار می کاهد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: فلسفه تشکیل شورای آموزش و پرورش  در کنار هم بودن ملت و دولت  و بهره گیری از نظرات مردم و کارشناسان در کنار کارشناسان دستگاه های دولتی برای رفع مسائل و مشکلات این حوزه است که تا کنون شاهد تعامل خوبی در این شورا بوده ایم.

استاندار مرکزی گفت: خیرین و مردم  می توانند در زمینه های فکری و مشورتی و ارائه طرح هایی که بتواند شورا را در تحقق اهدافش یاری کند نقش مهمی ایفا نمایند و که در شورای آموزش و پرورش استان  این مهم را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اجرای طرح "ایران مهارت" در استان گفت: استان مرکزی یکی از 8 استانی است که این طرح به صورت پایلوت در آن اجرا می شود لذا همه باید به اجرای موفق این طرح در استان کمک نمایند.

آقازاده با اشاره به اینکه امکانات و اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح در استان باید توسط آموزش و پرورش برآورد و اعلام شود، بیان کرد:  کلیه ظرفیت فنی و حرفه ای استان برای اجرای این طرح بسیج شود و از ظرفیت شهرداری ،صنایع و دستگاه های ذی ربط  نیز برای اجرای موفق این طرح استفاده شود.

استاندار مرکزی گفت: در نشست آتی این شورا طرح های اجرایی سال 97 آموزش و پرورش استان اولویت بندی شده و  با تعیین اعتبار مورد نیاز ارائه شود تا در جهت اجرای آنها برنامه ریزی لازم انجام شود.

وی مهارت آموزی را  نخستین گام در توسعه و تثبیت اشتغالزایی پایدار دانست و گفت: مدارس و دانشگاه ها باید در مهارت آموزی دانش آموزان و دانشجویان نقش اساسی ایفا نمایند.

آقازاده افزود: ارائه آموزش رشته های مهارتی و کاربردی متناسب با نیاز جامعه در آموزش و پرورش و دانشگاه ها نقش مهمی در شناسایی استعداد های دانش آموزان برای تبدیل شدن آنان به افراد کار آفرین دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست گفت: توجه به نظام حافظه محور از جمله مشکلات نظام آموزشی کشور در سال های گذشته بود که برای شناسایی استعدادهای دانش آموزان در سند تحول آموزش و پرورش توجه به آموزش های عملی و مهارتی مورد توجه قرار گرفته است.

فولادوند افزود: ایران مهارت از جمله طرح های افزایش فعالیت های عملی در آموزش و پرورش است که بر اساس آن، آموزش از حافظه پروری به مهارت آموزی تغییر می کند.

وی ادامه داد: دانش آموزان در قالب طرح ایران مهارت 60 ساعت آموزش های مهارتی فرا می گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی یاد آور شد: اکنون 55 هزار و 148 دانش آموز در دوره متوسطه اول این استان به تحصیل اشتغال دارند که 10 درصد این دانش آموزان شامل پنج هزار و 600 نفر برای حضور در این طرح اعلام آمادگی کرده اند.

فولادوند ادامه داد: پارسال سهم آموزش و پرورش استان مرکزی در آموزش بی سوادان 2 هزار و 700 نفر بود که با توجه به فعالیت این اداره کل، امسال به چهار هزار و 537 نفر افزایش یافته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان نیز در این نشست گفت: پارسال 350 میلیون تومان از محل اسناد خزانه به آموزش و پرورش استان مرکزی اختصاص یافت که این رقم در بخش تعمیر و تجهیز هزینه و به بخش پژوهش اختصاص نیافته است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها