Portal_background_image

استاندار؛ مناسب سازي محيط شهري يكي از مطالبات به حق معلولان است

زمانی قمی استاندار مرکزی در آیین پاسداشت روز جهانی معلولان در فرهنگسرای آیینه اراک، گفت: مناسب سازی محیط شهری و تسهیل در رفت و آمد یکی از مطالبات به حق معلولان است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به ابلاغ ماده 2 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، همه دستگاه های اجرایی و نهادها مکلف به رعایت مقررات مناسب سازی در محیط کاری خود برای تردد معلولان هستند.

وی اظهار کرد: رعایت اصول مناسب سازی محیط شهری برای معلولان از شاخص های توسعه یافتگی یک جامعه شهری است که مسئولان ذیربط باید به آن اهتمام ویژه داشته باشند.

زمانی قمی  گفت: در شهرسازی و مبلمان شهری باید مناسب سازی فضای تردد معلولان به طور جدی در دستور کار شهرداری ها قرارگیرد تا توانجویان از انجام فعالیت های اجتماعی بازنمانند.

استاندار مرکزی گفت: توانجویان به رغم برخی محدودیت ها از توانمندی ها و ظرفیت بالایی برخوردارند و خالق آثار بزرگی در زمینه های مختلف هنری هستند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: 2 درصد از جمعیت این استان در شمار معلولان تحت پوشش بهزیستی قرار دارند.

 رفیعی افزود: 40 هزار توانجو و از کار افتاده در استان مرکزی از خدمات حمایتی بهزیستی بهره مند هستند.

وی ادامه داد: 1000 نفر از متقاضیان خدمات حمایتی در این استان برای قرار گرفتن در شمار مستمری بگیران در نوبت به سر می برند.

مدیر کل بهزیستی استان مرکزی گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه، معادل دو سوم یا یک سوم حقوق کارگران برای مددجویان تامین اعتبار در نظر گیرند.

رفیعی افزود: افزایش اعتبار در تامین وسایل توانبخشی، توسعه سرفصل های ورزشی، ایجاد دفتر حقوقی، افزایش جلب مشارکت های مردمی و ایجاد اتاق فکر از جمله مواردی است که بهزیستی استان در حال پیگیری تحقق آنها است.

در این آیین از جمعی از توانجویان فعال در عرصه اجتماعی، هنری، اقتصادی و فرهنگی استان تقدیر شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها