Portal_background_image

استاندار مركزي تاكيد كرد: ممنوعيت قطع آب ، برق و گاز واحدهاي توليدي استان در راستاي حمايت از توليد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در شهرک صنعتی ایبک آباد برگزار شد، گفت: در راستای حمایت از تولید آب ، برق و گاز هیچ واحد تولیدی نباید تا پایان سال قطع شود.

آقازاده  استاندار مرکزی اظهار کرد:  برای همکاری و تعامل هرچه بیشتر با صنایع و واحدهای تولیدی و جلوگیری از کاهش تولید تا پایان سال جاری آب، برق و گاز هیچ واحد صنعتی در استان مرکزی قطع نشود و برق واحدهایی که قطع شده نیز وصل شود.

استاندار مرکزی اظهار کرد: دستگاه های خدمت رسان از محل فروش خدمات به بخش های مختلف حقوق کارمندان و اعتبارات مورد نیاز خود را تامین می کنند و نیاز است واحدهای تولیدی و صنایع نیز  به گونه ای مدیریت داشته باشند که بتوانند از محل درآمدها بدهی های خود را بپردازند.

وی با یادآوری طلب یک هزار و 500 میلیارد ریالی شرکت برق استان مرکزی از صنایع استان مرکزی، ادامه داد: شرکت برق این استان با وجود مطالبات از صنایع تولیدی تا کنون ضمن اجرای کلیه مصوبات ، همکاری لازم را با استانداری و واحدهای تولیدی داشته و در ارائه خدمات همراهی کرده است.

وی، تعامل با تولیدکنندگان و رفع موانع تولید را برنامه های اولویت های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و افزود: تولیدکننده ها سال سختی را پشت سر گذاشتند و امید است در سال آتی با تلاش مضاعف و انگیزه دولت برای کمک و رفع مشکلات گام های اثربخش برداشته شود.

 استاندار مرکزی ادامه داد: تمام تلاش تیم اقتصادی استان برای کاهش مشکلات است،  در طول 40 روز گذشته 2 بار بهمراه اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان در  شهرک صنعتی ایبک آباد  حضور یافته ایم که نشان از توجه ویژه دولت به بخش تولید است.        

آقازاده ابراز کرد: حفظ شرایط موجود ، تقویت واحدهای تولیدی استان و ایجاد اشتغال از اولویت های مهم استان است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: متقاضیان زیادی برای سرمایه گذاری در این استان وجود دارد که باید با تلاش مسئولان و تسهیل در انجام درخواست های آنان این تقاضا ها عملیاتی شود، این وظیفه من و همه مدیرانی است که ادعای خدمت در دولت تدبیرو امید را داریم.

آقازاده گفت: کمبود آب و شرایط انتقال آن برای صنایع مستقر از مهمترین مشکلات شهرک صنعتی ایبک آباد اراک است که با بهره برداری از خط لوله انتقال آب به ظرفیت 150 لیتر بر ثانیه تا پایان خرداد ماه سال آتی این معضل به صورت ریشه ای حل خواهد شد. 

وی ادامه داد: با توجه به طرح توسعه شهرک ایبک آباد در زمینی به وسعت 200 هکتار، نیاز است شرکت شهرک های صنعتی شناسایی ظرفیت های جدید منابع آبی برای تامین نیاز صنایع را در این طرح در دستور کار خود قرار دهد.

استاندار مرکزی از 2 خطه شدن جاده اراک- فراهان تا پایان شهریور ماه سال آینده خبر داد و گفت: اعتبارات مورد نیاز این طرح از محل منابع استانی تامین می شود.

آقازاده افزود: 2 خطه کردن جاده اراک- فراهان و تامین روشنایی آن از طرح های اولویت دار و مهم استان است که به دلیل پرتردد بودن این راه باید تا کنون انجام می شد و تاخیر در اجرای آن بیشتر از این جایز نیست.

مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 143 واحد در شهرک ایبک آباد اراک مستقر هستند که 39 درصد آن ها در زمینه فلزی، 18 درصد در زمینه شیمیایی، 15 درصد غذایی و بقیه در سایر حوزه های تولیدی فعالیت دارند و زمینه اشتغال برای یک هزار و 860 نفر در این شهرک فراهم شده است.

مصطفی آمره ای افزود: آب، برق و گاز در ١٨١ هکتار از شهرک ایبک آباد برای فعالیت صنایع در این شهرک آماده سازی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی گفت: برای تامین آب مورد نیاز شهرک صنعتی ایبک آباد اراک بهره برداری از خط لوله به طول 14 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد ریال در دستور کار این شرکت است که با انتخاب پیمانکار تا پایان سال جاری پیش بینی می شود بهره برداری از این خط انتقال تا پایان خرداد ماه سال آینده آغاز شود.

وی ادامه داد: شرکت شرکت شهرک های استان مرکزی آمادگی دارد با تعیین مکان خدمات رفاهی از جمله ایجاد مهمانسرا را در شهرک صنعتی ایبک آباد ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی افزود: 31 شهرک صنعتی در این استان وجود دارد و 400 میلیارد ریال اعتبار عمرانی سال گذشته برای این شهرک ها هزینه شد که به هر شهرک صنعتی حدود 15 میلیارد ریال اختصاص یافت.

آمره ای ادامه داد: با توجه به فرسودگی زیر ساخت های شهرک صنعتی ایبک آباد در این مدت 25 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی این زیرساخت ها هزینه شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: راه دسترسی به شهرک ایبک آباد به صورت دوربرگردان بود که با توجه به رفت و آمد ماشین آلات حمل مواد شیمیایی به این شهرک در شورای ترافیک طرح زیر گذر مصوب شد.

مجید شارقی افزود: اجرای این طرح نیازمند 20 میلیارد ریال اعتبار است که سهم این اداره کل در آن حدود 10 میلیارد ریال است و باید از طریق اعتبارت استانی تامین شود.

وی ادامه داد: با تامین اعتبار مورد نیاز اجرای این طرح پیش بینی می شود بهره برداری از آن تا شهریور ماه سال آینده آغاز شود.

گفتنی است هزینه بالای حمل بار در استان مرکزی نسبت به سایر استان ها، قطع برق واحدهای تولیدی این شهرک به دلیل بدهی توسط شرکت برق، استفاده از لوله های آزبستی برای انتقال آب در شهرک ایبک آباد، بهره گیری از معافیت های مالیاتی در این شهرک از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها