Portal_background_image

استاندار : مكتب عاشورايي سرمايه نرم نظام در مقابله با دشمن است

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه آیین عزاداری هیأت های مذهبی در بازار تاریخی اراک که با حضور حضرت آیت اله دری نجف آبادی برگزار شد، گفت: مکتب عاشورایی و فرهنگ ایثار سرمایه ارزشمند نظام جمهوری اسلامی در رویارویی با توطئه دشمنان و جنگ نرم فرهنگی علیه کشور است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: دشمنان ایران اسلامی با سوء استفاده از سایت ها و فضای مجازی نسل جوان و نوجوان کشور را مورد هدف جنگ نرم خود قرار داده اند و کلید مقابله با این هجمه ها ترویج تفکر ولایی و نهادینه کردن مکتب عاشورایی در جامعه به خصوص برای نسل جوان است.

وی ادامه داد: مردم ایران اسلامی در چهار دهه حیات نظام اسلامی با پیروی از مکتب عاشورایی و فرهنگ ایثار و شهادت از انقلاب اسلامی حراست کرده اند و امروز نیز با آگاهی از دسیسه اقتصادی دشمنان با همه توان در صحنه هستند و با همدلی و برنامه محوری از مشکلات عبور می کنند.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت غنی جوانان متعهد و دانشمند در قله اقتدار علمی و نظامی منطقه و جهان قرار دارد و باید با تلاش و پشتکار بیش از پیش به افتخارات نظام اسلامی افزوده شود.

گفتنی است تعزیه سیار در بازار اراک هر سال همزمان با هشتمین روز از ماه محرم الحرام در قالب کاروان سوگواری سالار شهیدان در بازار تاریخی این کلانشهر برگزار می شود.

در آغاز این آیین نوازندگان نقاره ها و طبال ها که سوار بر شتر با نواختن مارش عزا وارد بازار تاریخی اراک شدند و پس آن نیز گروه های تعزیه خوان پشت سر هم حرکت کرده و برنامه های خود را ارائه دادند. 

قسمت هایی از تعزیه های شهادت حضرت عباس(ع)، شهادت حضرت مسلم(ع)، شهادت حضرت علی اکبر(ع)، شهادت حضرت قاسم(ع) و شهادت حر توسط 100 شبیه خوان در 15 گروه مجزا امروز در مجموعه تاریخی بازار اراک اجرا شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها