Portal_background_image

معاون عمراني استاندار: مقررات ملي در ساخت مدارس جديد استان مركزي رعايت شده است

زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در بیست و یکمین عملیات تمرینی سراسری زلزله و ایمنی استان در دبیرستان دخترانه الزهرا (س) اراک، گفت:مقررات ملی در ساخت مدارس جدید استان مرکزی رعایت شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اظهار کرد: توجه به مباحث ایمنی و مقاوم سازی و آموزش و اطلاع‌رسانی در خصوص مقابله با بلایای طبیعی از جمله زلزله باید تا جایی باشد که در زمان وقوع حوادث هیچ آسیب و خسارتی وارد نشود.

 زندیه‌وکیلی افزود: این مهم در ساخت و سازهای دیگر نیز مورد توجه قرار گرفته و امید است تمام سازه‌های قدیمی استان مقاوم و ایمن شوند.

وی بیان کرد: ایران یکی از کشورهای بلاخیز است و به طور میانگین هر ۱۰ سال یک زلزله بزرگ با تلفات سنگین، هر پنج سال یک زلزله با تلفات نیمه سنگین و هر یک تا ۲ سال زلزله‌هایی با تلفات و خسارت کمتر را شاهد بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ادامه داد: از زمان توجه به استانداردهای مقررات ملی در ساخت و سازها آمار تلفات و میزان خسارت‌ها در زلزله‌های بزرگ نسبت به قبل کاهش داشته که این امر می‌طلبد به بحث ساخت و سازهای ایمن و مقاوم در همه بخش‌ها توجه جدی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز نقش این نهاد در آموزش مقابله با بلایای طبیعی را بارز توصیف کرد گفت: هرجا نیاز به بحث فرهنگ‌سازی و جریان‌سازی در جامعه باشد، آموزش و پرورش باید ورود کند زیرا تاثیر مخاطبان این نهاد در جامعه بالا است.

«شهریار فولادوند» افزود: آموزش‌های پیشگیری و مقابله با بلایای طبیعی از جمله زلزله از مواردی است که آموزش و پرورش در سال‌های اخیر با جدیت ورود پیدا کرده و با توفیقات خوبی همراه بوده است.

وی بیان کرد: ساخت و سازهای جدید نوسازی مدارس استان مرکزی با رعایت تمام استانداردها پیش می‌رود و امید است در سایه همدلی خیران تمام سازه‌های تحصیلی دانش آموزان در نقاط مختلف شهری و روستایی ایمن و مقاوم شود.

گفتنی است بیست و یکمین عملیات تمرینی زلزله و ایمنی به طور همزمان در ۲۰ مدرسه استان مرکزی اجرا شد و دانش‌آموزان پس از به صدا درآمدن زنگ زلزله آموزش‌های پناه‌گیری، آواربرداری، نجات و حمل مصدومان، اطفای حریق و سایر مباحث امداد و نجات در زلزله را تمرین کردند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها