Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: مقابله با عرضه، اولويت جدي در امر مبارزه با مواد مخدر است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که با حضور رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در محل استانداری برگزار شد، گفت: مقابله با عرضه، اولويت جدي در امر مبارزه با مواد مخدر است.

زمانی قمی استاندار مرکزی گفت: تلاش و حرکت در راستای مبارزه با موادمخدر امری مقدس است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

محمود زمانی قمی افزود: از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون گام های بلندی در زمینه مبارزه و مقابله با موادمخدر در جامعه صورت گرفته و نیروی انتظامی خط مقدم این مبارزه است.

وی بیان کرد: تمرکز بر اشاعه اعتیاد در جامعه از توطئه های دشمنان است و همه باید در این خصوص مراقب باشند.

استاندارمرکزی ادامه داد: آگاهی دهیاران، شوراهای اسلامی روستاها و کشاورزان از کشت گیاهان ممنوعه و آثار تخریبی آن امری ضروری است که باید به صورت جدی به آن پرداخته شود.

زمانی قمی ادامه داد: در راستای مقابله با کشت گیاهان ممنوعه مجموعه امنیتی استان عزم جدی دارد و نیروی انتظامی نیز باید در صورت مشاهده کاشت این گیاهان در هر نقطه از استان نسبت به آن برخورد و اعمال قانون نماید.

وی خاطر نشان کرد: همه ما در امر مبارزه، پیشگیری و مقابله با مواد مخدر مسئول هستیم ، اما مقابله و مبارزه با مواد مخدر در اولویت امور و امری جدی است .

زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا نیز در این نشست گفت: 75 درصد از کشفیات موادمخدر دنیا توسط جمهوری اسلامی صورت می گیرد.

وی افزود: مقوله موادمخدر به عنوان موضوعی است که دنیا را تهدید می کند و همه کشورها با آن درگیر هستند.

وی بیان کرد: ایران به واسطه قرار گرفتن در جوار افغانستان و پاکستان در زمینه موادمخدر و اعتیاد بیشتر تهدید می شود.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران تاکنون در امر مبارزه با موادمخدر توفیق داشته و در این راه شهدا و جانبازان زیادی را تقدیم کرده است.

سردار زاهدیان عنوان کرد: در آمارهای موجود نزدیک به 2 میلیون نفراز جمعیت کشور معتاد است که با احتساب خانوار حداقل هشت میلیون نفر به صورت مستقیم درگیر پیامدهای این آسیب هستند.

وی گفت: 613 تن انواع موادمخدر امسال از سوداگران مرگ در کشور کشف و ضبط شده که این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل 14 درصد افزایش یافته است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا اظهار کرد: جمع آوری معتادان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 29 درصد افزایش یافته است.

سردار زاهدیان گفت: دستگیری قاچاقچی و توزیع کنندگان موادمخدر نیز از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: فعالیت باندها و شبکه های موادمخدر باید با اشراف اطلاعاتی ویژه دنبال شود و تمرکز بر شناسایی عناصر اصلی در اولویت برنامه های پلیس مبارزه با موادمخدر است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: تهیه بانک اطلاعاتی از معتادان دستگیر شده از طریق عنبیه چشم و انگشت نگاری در دستور کار است و در سه ماه اول سال 96 اجرایی می شود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب بحث اعتیاد و موادمخدر را به عنوان مهمترین آسیب اجتماعی مطرح کرده اند و همه باید در راستای دغدغه های رهبر معظم در این راستا گام های بلندی بردارند.

سردار زاهدیان بیان کرد: استان مرکزی اقدام های ارزنده ای در راستای مبارزه و مقابله با موادمخدر انجام داده و در رابطه با جمع آوری معتادان متجاهر عملکرد مطلوبی دارد.

وی اظهار کرد: مرکز نگهداری معتادان ابراهیم آباد اراک ظرفیت های خوبی در راستای نگهداری و درمان معتادان دارد اما ،از همه ظرفیت آن استفاده نمی شود که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا افزود: یک مرکز مشاوره و مددکاری پلیس در حوزه موادمخدر در سال 96 با تامین اعتبار از موادمخدر ناجا در اراک ایجاد خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی نیز در این نشست گفت: در بحث اجتماعی کردن موادمخدر در این استان اقدام های هدفمند در دست انجام است و دستگاه های مختلف با جدیت پای کار آمده اند.

 حسن بیگی افزود: مرکز نگهداری معتادان ابراهیم آباد اراک ظرفیت نگهداری و بازپروری 200 نفر را دارد اما، به دلیل مشکلات مالی در حال حاضر در این مرکز 100 تا 120 نفر نگهداری می شوند.

وی عنوان کرد: تجهیز خودروهای پلیس مبارزه با موادمخدر این استان امری ضروری است که انتظار است مورد توجه جدی قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی ادامه داد: این استان برای نخستین بار سند جامع آسیب های اجتماعی را تدوین کرده و در وزارت کشور به تصویب رسیده که امید است در سایه این سند موفقیت های جدی در امر مقابله با موادمخدر مشاهده شود.

گفتنی است آموزش کارکنان ادارات کل منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، محیط زیست استان مرکزی، دهیاران، شوراهای اسلامی روستایی، مروجان و کشاورزان این استان در خصوص آگاهی از کشت گیاهان ممنوعه در این نشست مصوب شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها