Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: معرفي داشته هاي فرهنگي؛ نسل جوان را هويت مي بخشد و تمدن ايران را بيمه مي كند

استاندار مرکزی در اجلاس سراسری روسای انجمن های صنفی و راهنمایان گردشگری کشور که در محل استانداری برگزار شد، گفت: آشنائی نسل امروز با افتخارات نسل های گذشته بهترین راهی است که می تواند تمدن ایران را بیمه کند ، به جوانان هویت ببخشد وآنها را به ایرانی و مسلمان بودن مفتخر کند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: آشنایی با استان های مختلف کشور و دیدن زوایای شناخته نشده از راهکارهای توسعه گردشگری است و استان مرکزی با قابلیت های فراوان می تواند در این خصوص تاثیرگذار باشد.

وی گفت: مجموعه میراث فرهنگی کار با ارزش و رسالت بزرگی برعهده دارد و با همکاری راهنمایان گردشگری می توان از ظرفیت این بخش درآمد زا استفاده کرد.

وی تصریح کرد: راهنمایان تورهای گردشگری نسل قبل را به نسل فعلی پیوند می زنند و محوریت ایجاد و توسعه این پیوند معرفی اسوه های ملی است.

 استاندار مرکزی ابراز کرد: در جهت گیری ما عادت به اسطوره سازی داریم و بیشتر به اسطوره ها می پردازیم در حالیکه روش درست تر معرفی اسوه هاست چرا که اسوه ها می توانند اسطوره هم باشند.

سیدمحمد حسینی افزود: سنگ نگاره های تیمره نشان از قدمتی فراتر از تاریخ در این استان دارد که با معرفی این جاذبه ها باید در رشد گردشگران تاثیر گذار بود.
وی اظهار کرد: بیش از2000 اثر تاریخی در استان مرکزی شناخته شده که یک اثر ثبت جهانی و ٦٨٠ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
وی گفت: وجود باغات گل، غارها، مناطق حفاظت شده، بازار تاریخی، صنایع دستی و آیین های سنتی استان مرکزی زمینه ساز رشد و توسعه گردشگری در این استان است.

رئیس انجمن راهنمایان گردشگری استان مرکزی گفت: در این اجلاس کشوری 77 نماینده از 25 منطقه کشور شامل تهران، زنجان، کردستان، گیلان، قم، همدان، اردبیل، مرکزی، البرز، یزد، آذربایجان غربی، قشم، خراسان رضوی، مازندران، اصفهان، هرمزگان، کاشان، قزوین، خوزستان، کرمان، کیش، آذربایجان شرقی، گلستان و کهکیلویه و بویراحمد شرکت دارند.

فرزاد افشار افزود: در نخستین روز از این اجلاس چهار روزه نشست ها و کارگاه های تخصصی برای شرکت کنندگان انجام شد و در زمان برگزاری این اجلاس تور استان گردی نیز با هدف معرفی ظرفیت های گردشگری استان مرکزی تدارک شده است.

وی بیان کرد: شرکت کنندگان استان های مختلف در این اجلاس همچنین در تور عکاسی و پرنده نگری تالاب کویری میقان و تور صنعتی کارخانه آلومینیوم سازی شرکت می کنند و با حضور در بافت تاریخی و 200 ساله شهر اراک در برنامه پیاده روی فرهنگی با جاذبه های آن آشنا می شوند.

رئیس انجمن راهنمایان گردشگری استان مرکزی گفت: در روز سوم اجلاس روسای انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری کشور با حضور در شهرستان دلیجان از مجتمع گردشگری همای سعادت این شهرستان بازدید می کنند.

افشار افزود: بازدید از غار نخجیر، بافت تاریخی نراق، دهکده گل و بیت امام خمینی (ره) در خمین از دیگر برنامه های روز چهارم روسای انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری کشوراست.

وی بیان کرد: برگزاری نشست تصمیم سازی دوسالانه کانون راهنمایان گردشگری کشور و تعیین راهبردهای اجرایی و آموزشی آن، نشست های کارگاهی در خصوص کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری دنیا که در ژانویه 2017 در ایران برگزار شود و نشست بررسی مسایل صنفی راهنمایان گردشگری و هدفگذاری های توسعه ای در این بخش از موضوعاتی است که در این اجلاس دنبال می شود.
وی اظهار کرد: تبادل تجارب و ارائه ایده های موثر در بهبود خدمات کیفی در حوزه راهنمایان گردشگری و آشنایی شاغلان این صنف با ظرفیت های گردشگری استان مرکزی از جمله اهداف برگزاری این اجلاس در استان مرکزی است.

وی افزود: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در زمان برگزاری این اجلاس به اراک سفر می کند.
بیش از 2000 اثر تاریخی و طبیعی در استان مرکزی شناسایی شده است که تا کنون 844 اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها