Portal_background_image

استاندار مركزي عنوان كرد: معرفي اسوه ها و تبيين آثار آنها موجب تعالي و تكامل جامعه مي شود

زمانی قمی در مراسم بزرگداشت روز معلم که به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد، با تاکید بر ضرورت معرفی اسوه ها به جای اسطوره پردازی ، گفت: معرفی اسوه ها و تبیین آثار آنها مسیر درست تعالی و تکامل جامعه است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: خداوند متعال پس از ایجاد و خلق علم و  آدم از نعمت قلم، دانش و دانایی سخن گفت و به تحقیق اگر نعمتی بالاتر از دانش و علم نزد خدا بود به آن اشاره می کرد. 

 زمانی قمی افزود: به منزلت اهل علم باید از این منظر نگاه کرد که آنها اجرا کننده و مروج فرمان خدا به عنوان بزرگترین نعمت یعنی آگاهی بخشی به انسان ها و جامعه هستند.

وی تصریح کرد: جامعه ما و جامعه بشری به آنچه که نیاز دارد اسوه، الگو و روش هایی است که بزرگان اهل خرد در طول تاریخ به جامعه هدیه کرده اند.

استاندار مرکزی اظهار کرد: آنچه که در کشور ما متأسفانه از گذشته های بسیار دور دنبال کردیم این است که به جای معرفی اسوه به اسطوره پردازی پرداختیم. این نکته مهمی است که جامعه علمی بخصوص دانشگاهیان باید به آن بیاندیشند و تا زمانی که اسوه های بزرگی داریم نباید به سمت اسطوره سازی برویم.

وی با بیان اینکه اسطوره سازی اتکای به نفس را از جوامع و بخصوص جوانان می گیرد گفت: معرفی اسوه ها، انسان های بامروت و صاحبان شرافت و مردانی که آزادی انسان ها را در طول تاریخ فریاد زدنند این جامعه را مستقل، با عزت و شرافتمند بار می آورد. افرادی مانند استاد مرتضی مطهری از این دسته اسوه ها هستند.

 زمانی قمی با اشاره به اینکه باید به نگاه استاد مطهری به دانشگاه و موضوع بیان افکار توجه کرد افزود: زمانی که استاد مطهری در دانشگاه تهران حضور پیدا می کنند و با فردی با عقیده مارکسیستی مواجه می شوند از رئیس دانشکده الهیات دانشگاه تهران می خواهد که هم ایشان و هم یک استاد معتقد به مارکسیسم نظرات خود را بیان کنند و دانشجویان قضاوت کنند. این تنها راه درست دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی است که به آن دست پیدا کرده ایم.

وی تصریح کرد: وقتی اندیشه ای مخالف ما طرح می شود باید با بردباری و اندیشه درست به آن پاسخ داد. قطعا افکار عمومی و بخصوص دانشجویان و اهل فکر درمی یابند که موضع درست و دقیق با چه کسی است.

وی اظهار کرد: قدر مسلم شهید مطهری به عنوان شخصیتی که مرزهای اسلام و غیر آن را به دقت می شناسد در این ماجرا اینگونه قضاوت کرده و روشن است که مبانی او همان نظریات و موضع گیری های حضرت علی(ع) است که در طول حکومت خود به جامعه آموخته است.

زمانی قمی در پایان گفت: امیدوارم اساتید با مرور نظریات این مرد بزرگ و دیگر بزرگان به تبیین بیشتر اسوه ها و آثار آنها بپردازند که این مسیر درست تعالی و تکامل جامعه ماست.

گفتنی است در ادامه این مراسم  سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربری استان مرکزی  نیز سخنانی را بیان کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها