Portal_background_image

معاون هماهنگی امور عمرانی : فرهنگ سازی مهمترین راه حفظ و حراست از منابع طبیعی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در  اولین جلسه کمیته ترویج فرهنگ منابع طبیعی و محیط زیست استان که در محل حوزه معاونت عمرانی استانداری برگزار شد،گفت : یکی از راههای اساسی حفظ و حراست از منابع طبیعی، فرهنگ سازی عمومی موثر و مستمر در سطح جامعه  است.

مهدی زندیه وکیلی گفت: رسیدگی مجدانه به وضعیت جنگل ها و مراتع استان بویژه جنگلهای مصنوعی و پارکهای جنگلی واقع در حریم شهرها و ایجاد تنوع گیاهی و طراوت بخشی به این عرصه ها موجب انگیزش بیشتر مردم و ایجاد رغبت برای استفاده از  این مواهب الهی می گردد و حضور مردم در عرصه های طبیعی و فضای سبز موجب انس آنان با طبیعت و مشارکت در حفظ و نگهداری آن خواهد بود.

وی تاکید کرد: حضور مردم، سازمانها، شرکتهای دولتی و خصوصی بویژه ورود صنایع بزرگ در موضوع ایجاد و حفظ فضای سبز از ضروریات بسیار مهم شهرهای استان از جمله شهر اراک است و در خصوص حفظ منابع طبیعی و فضای سبز باید با کمک تشکلهای مردمی، هنرمندان، صدا و سیما و سایر رسانه های ارتباط جمعی، فرهنگ سازی مستمر صورت پذیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: برگزاری جشنواره عکس و کاریکاتور منابع طبیعی روش مناسبی برای ترغیب مردم بویژه هنرمندان برای مشارکت در حفظ منابع طبیعی و جلوگیری از تخریب این مواهب ارزشمند الهی است.

وی بیان کرد: اولین جشنواره عکس و کاریکاتور ملی منابع طبیعی  با محوریت جلوه های کوهستانی،اکو سیستم های مرتعی،آبخیزداری فرصت ها و تهدیدهای عرصه های بیابانی، جنگلی و جلوه های گیاهی در سطح استان مرکزی با همکاری سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور، استانداری مرکزی، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، و تشکلهای مردمی برگزار شده است.

زندیه وکیلی خاطر نشان کرد: این جشنواره از 15 اسفند سال گذشته آغاز شده و تا 27 خرداد ماه سالجاری ادامه دارد و در مراسم اختتامیه جشنواره به صاحبان آثار برتر جوایز نفیسی اهداء  خواهد شد.

یاد آور می گردد در این جلسه مدیران کل مدیریت بحران، مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه، مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی  استانداری و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان شهردار اراک حضور داشتند وراهکارهای لازم برای ترویج فرهنگ منابع طبیعی و محیط زیست در سطح جامعه مورد بررسی قرار گرفت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها