Portal_background_image

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری: استان مرکزی رتبه نخست کاهش تصادفات کشور را کسب نمود

زندیه وکیلی در جلسه کمیسیون اجرایی آیین نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان، گفت: استان مرکزی برای اولین بار طی سنوات گذشته رتبه نخست کاهش تصادفات جاده ای کشور را به خود اختصاص داده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی ها و اقدامات مؤثر دستگاه های مربوطه از جمله تلاش مجدانه پلیس راهور، تصادفات جاده ای در سطح این استان در سال جاری نسبت به سال گذشته 22 درصد کاهش داشته است.

زندیه وکیلی ادامه داد: نصب دوربین های کنترل سرعت و تقویت روشنایی محورها در نقاط مختلف استان، نصب چراغ های چشمک زن در نقاط حادثه خیز، طرح تعریض جاده ها و رفع و آشکارسازی نقاط حادثه خیز و اقدامات بازدارنده پلیس راهور استان، مهمترین دلایل کاهش تصادفات جاده ای امسال در استان مرکزی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی بیان کرد: برای ایمنی بیشتر مسافرت های نوروزی اعضای کارگروه ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان مرکزی پیش بینی ها و اقدامات خوبی را  انجام داده اند که انتظار داریم با همکاری مردم شریف استان و مسافران نوروزی، تصادفات و  تلفات جاده ای به کمترین حد ممکن برسد.

وی به برخی از این اقدامات اشاره کرد و گفت: علاوه بر آمادگی دستگاه های مرتبط از جمله پلیس راهور، راهداری، جمعیت هلال احمر و اورژانس برای برقراری نظم و امنیت جاده ای و امداد رسانی سریع و مؤثر، مقرر شد که هر فرمانداری متناسب با نیاز پلیس راهور برای کنترل نامحسوس جاده ای، خودرو در اختیار این پلیس قرار دهد.

زندیه وکیلی افزود: استقرار جرثقیل سنگین در محورهای اصلی و مهم استان و ایجاد پد چرخبال در شهرستان زرندیه و استفاده از این پرنده امدادی در ایام سفرهای نوروزی و همچنین ایجاد آمادگی لازم در پایگاه های امداد جاده ای جمعیت هلال احمر و فوریت های پزشکی از دیگر اقدامات صورت گرفته برای کاهش تصادفات جاده ای در نوروز 1394 می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و رییس کارگروه اجرایی آیین نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان مرکزی اضافه کرد: عامل انسانی یکی از مهمترین علل تصادفات جاده ای است و ورود رانندگان تازه وارد برای اولین بار به محورهای برون شهری که با شرایط رانندگی جاده ای آشنا نیستند برای خود و سایر وسایط نقلیه خطر سازند و بایستی مردم و مسئولین با همکاری متقابل و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، تصادفات و تلفات ناشی از رانندگی را به حداقل ممکن برسانند.

وی در پایان نوروزی ایمن و توأم با سلامتی و شادکامی را برای همه هم وطنان عزیز بویژه مردم شریف استان مرکزی و مهمانان نوروزی آرزو کرد و همگان را به همکاری مجدانه برای بهره مندی از سفرهای خوش و ایمن فرا خواند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها