Portal_background_image

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از تهیه طرح جامع مطالعات خطرپذیری استان مرکزی خبر داد

 در جلسه ای با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی، مدیرکل مدیریت بحران و اساتید اعزامی از پژوهشکده سوانح طبیعی کشور، طرح جامع مطالعات خطرپذیری استان مرکزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مهندس زنديه وكيلي معاون هماهنگي امور عمراني استانداري مرکزی در رابطه با تهیه و اجرای طرح مذکور اظهار داشت: طرح جامع مطالعات خطرپذیری استان مرکزی با هدف شناخت مخاطرات و سوانح طبیعی که طی چند دهه ی اخیر بیشترین تکرار وقوع را در نقاط مختلف استان داشته است در دست تهیه می باشد که در این جلسه با حضور نمایندگان پژوهشکده سوانح طبیعی کشور وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: جهت جامع و کامل تر شدن این سند مهم، مواردی مانند تهیه نقشه های GISمربوط به لرزه خیزی، زمین لغزش و سیل خیزی مناطق مختلف به تفکیک هر شهرستان با لحاظ کردن بیشترین حوادث و تکرار طی چند دهه گذشته مورد مداقه و تاکید قرار گرفت.

جانشین رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی ابراز داشت: استفاده از سند مذکور می تواند نقش موثری برای آمادگی‌ لازم شورا و دستگاههای اجرایی عضو  را برای مقابله با حوادث غیرمترقبه و اتخاذ راهکارهای مناسب برای مقابله با بحران به هنگام وقوع حوادث  طبیعی یا انسان ساخت داشته باشد.

زندیه وکیلی تصریح کرد:پس از رفع نواقص موجود و تکمیل این طرح ، در جلسه ای با حضور مهندس مقیمی استاندار محترم مرکزی از طرح جامع مطالعات خطرپذیری استان مرکزی رونمایی و به منظور بهره برداری به فرمانداریها، شهرداریها و کلیه دستگاههای اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ابلاغ خواهد شد.

شایان ذکر است که در طرح جامع مطالعات خطرپذیری استان مرکزی کلیه اطلاعات زمین شناختی، با رویکرد لرزه خیزی و سیل، رانش زمین، کولاک و یخبندان، انسداد راهها، خشکسالی و سرمازدگی محصولات کشاورزی و غیره طی چند دهه اخیر مورد مطالعه قرار گرفته است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها