Portal_background_image

معاون عمرانی وزیر کشور: موفقیت شهرداری ها در گروی مشارکت مردم است

خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در نشست با اعضای شورای اسلامی و مدیران شهرداری ساوه ،گفت: موفقیت شهرداری ها در گروی مشارکت مردم است.

خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا از اندیشه های مردم در اداره شهرها استفاده شود.           

وی محول کردن کارها به بخش خصوصی را از اولویتهای دولت یازدهم دانست و گفت: توجه به سرمایه گذاری بخش خصوصی بسیار مهم است و با توجه به اینکه شهرداری نهادی مردمی است در صورت مشارکت مردمی به اوج موفقیت می رسد.   

معاون وزیر کشور بیان کرد: بحث امور مالی شهرداریها بسیار اهمیت دارد چرا که اگر امورمالی شهرداریها مورد توجه قرارنگیرد آسیب های جدی بین رابطه مردم و آنها بوجود می آید.   

وی گفت: بزرگترین پشتوانه یک سازمان یا نهاد مردم هستند و اگر رابطه مردم و آن نهاد ازهم گسسته شود مدت زمان زیادی لازم است تا دوباره اصلاح شود.        

خندان دل با اشاره به آماده سازی لایحه مدیریت شهری، گفت: رویکرد اصلی این لایحه بر کمک گرفتن از مردم در هزینه های شهرداریها می باشد تا یک شرایط متعادل تری به وجود آید.      

خندان دل گفت: لایحه مدیریت شهری به عنوان یکی از اقدامات مهم در راستای کاهش وظایف تصدی است و در این لایحه دیده شده که اقداماتی که در حوزه تقسیم وظایف شهرداری ها انجام می شود در بخش دولتی انجام نشود.

معاون عمرانی وزیر کشور در ادامه با بیان آماری در خصوص میزان هزینه ای که برای هر شهروند در سال 92 شده است، گفت: در تهران برای هر شهروند در سال 92 یک میلیون و 700 هزار تومان، در کلانشهرها 800 هزار تومان و در شهرهای کوچک 300 هزار تومان هزینه شده است.  

وی ادامه داد: مادامی که این اختلاف در بین کلان شهرها و شهرهای کوچک وجود دارد و جذابیتی نیز ایجاد نشده نمی توان حداقل نیازها را در شهرها بوجود آورد و ثمره آن تقویت پدیده مهاجرت خواهد شد.

خندان دل یکی از مشکلات پیش روی شهرداریها را نیروی انسانی بیش ازحد نیاز عنوان کرد و گفت: وجود نیروی انسانی اضافه در شهرداریها مشکلات زیادی را دامن زده است.

رئیس سازمان شهرداری ها ودهیاری های وزارت کشور در خصوص ساوه نیز گفت: کارهای خوبی درساوه انجام شده است وهمین رویکرد خوب نتیجه همفکری و اتحادی است که بین مسئولین شهر بویژه شهردار و اعضای شورای اسلامی وجود دارد.

خندان دل تصریح کرد: شهرداریها باید تقویت پیوند اعضای خانواده ها را مورد توجه قرار دهند و محیطی رافراهم نمایند تا آنان در کنار یکدیگر آسوده زندگی نمایند وایجاد پارک بانوان شهر ساوه یک رویکرد خوب درتقویت پیوند خانواده ها است.

وی ایجاد پیاده راه در شهر ساوه را یکی دیگر از رویکردهای مثبت و قابل تحسین دانست و گفت: این پروژه نیز نشان دهنده توجه مسئولین شهری ساوه به سلامتی مردم و کاهش دغدغه و استرس در ترافیک شهری است.

گفتنی است فرماندار شهرستان ساوه نیز در این نشست سخنانی را بیان کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها