Portal_background_image

معاون عمرانی استاندار : تعطیلی روزهای پنجشنبه به استانداران تفویض شده است

 معاون عمرانی استاندار گفت: مرجع اصلی تصمیم گیری تعطیلی روزهای پنجشنبه از وظایف تفویض شده هیات وزیران به استانداران است.

ˈهوشنگ بازوندˈ در نشست بررسی کارشناسی تعطیلی روزهای پنجشنبه در اراک افزود: برنامه ریزی های کشوری و استانی بایستی در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز 20 ساله و توسعه کشور انجام شود.

وی گفت: باید رویکرد برنامه ریزی ها با وجود تعطیلی ادارات در روز بخصوص برای افزایش بهره وری متمرکز شود.

معاون عمرانی استاندار تاکید کرد: برای تعطیلی روزهای پنجشنبه باید در یک بازه زمانی سه ماه به صورت آزمایشی اقدام شود و بازخوردهای آن را برای تصمیم گیری های آتی مورد توجه قرار داد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار نیز در این نشست گفت: علاوه بر روز جمعه می توان یک روز را به عنوان روز خانواده برای کارمندان دولت در زمینه تقویت بنیان خانواده تعطیل کرد.

ˈابوالقاسم نصراللهیˈ افزود: خانواده ها در این روز تعطیل می توانند روابط عاطفی خود را بیش از پیش تقویت کنند.

وی خاطرنشان کرد: کارمندان دولت با این تعطیلی ها با روحیه بهتر و انگیزه بالاتری خدمات رسانی می کنند.

وی یادآور شد: در این نشست تنها نظرهای کارشناسی جمع بندی شده و تصمیم گیری نهایی با شخص استاندار استان مرکزی است.

مدیرکل امور اجتماعی استاندار نیز در ادامه این نشست گفت: تعطیلی روزهای پنجشنبه بلحاظ رویکرد اجتماعی بخصوص در نهاد خانواده، اثرات مفید و سازنده ای به همراه دارد.

ˈغلامرضا فتح آبادیˈ خاطرنشان کرد: ایران پس از یمن با 67 روز، کمترین روزهای تعطیل را در آسیا و خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: بر اساس آمارهای موجود، همسران در ایران 17 دقیقه در طول شبانه روز با هم گفت و گو می کنند.

مدیرکل منابع انسانی استانداری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: طرح تعطیلی روزهای پنجشنبه در نشست کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک از سوی استانداری به دستگاه های مربوطه اعلام شده است.

ˈعلی میرزاییˈ افزود: اراک جزو هشت شهر آلوده کشور شناخته شده و بررسی ها ثابت می کند که بین افزایش بیماری افراد و مراجعه به مراکز درمانی رابطه مستقیمی وجود دارد.

میرزایی ادامه داد: نتایج نظرسنجی انجام شده از 59 دستگاه اجرایی نیز بیانگر موافقت با تعطیلی روزهای پنجشنبه است و تنها بیمه خدمات درمانی، اتاق بازرگانی و بیمه دانا در این زمینه مخالف هستند.

مدیرکل منابع انسانی استاندار اضافه کرد: بر اساس ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری میزان کار هر کارمند در هفته 44 ساعت است که می توان تعطیلی روزهای پنجشنبه را در قالب دورکاری جبران کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در ادامه این نشست گفت: در سال گذشته شهر اراک در مجموع 180 روز آلوده بود که 31 روز (17 درصد) آن متعلق به روزهای پنجشنبه می باشد.

ˈامیر انصاریˈ افزود: تا آخر آبان امسال نیز 10 درصد روزهای آلوده متعلق به روز های پنجشنبه است که علت تفاوت آن با روزهای مشابه سال گذشته تعطیلی مدارس در این روز بوده است.

وی بیان کرد: 48 درصد آلودگی هوای اراک متعلق به تردد خودروهاست.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها