Portal_background_image

معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی گفت: باید برای سفر حج قصد غربت کرد و با قصد غربت به مدیریت سفر حجاج بپردازیم.

 ابوالقاسم نصراللهی در دیدار با مدیران کاروان‌های حج و زیارت استان، که ظهر امروز در استانداری برگزار شد، عنوان کرد: علت عظمت عناصری که امروز بویژه پس از انقلاب اسلامی ایران در نظام جلوه‌گری می‌کنند که شامل امام خمینی (رهرهبری و سایر علما و برجستان کشور هستند، تنها این است که دلشان را تنها جایگاه خدای متعال قرار داده‌اند.

وی افزود: بیشتر مصیبت‌ها این است که دل غبار می‌گیرد و تنها عاملی که مانع حرکت انسان می‌شود خودمحوری و خودخواهی است. در واقع خودمحوی و خودخواهی بود که شیطان را از درگاه الهی دور کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی تصریح کرد: در ابتدای سفر الهی به سرزمین وحی نیز باید از خدا بخواهیم ما را از خودخواهی و خود محوی دور کند و در فضای معنوی قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: سختی‌های مدیریت سفر حج کم نیست اما، با تمهیدات و مقدماتی که دارد فراهم می‌شود روز به روز نسبت به قبل کمتر می گردد.

مدیر حج و زیارت استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: نخستین کاروان حجاج استان مرکزی ساعت 10 و 30 دقیقه امشب از مصلی بدرقه و فردا راس ساعت 6 صبح از تهران عازم سرزمین وحی می‌شوند.

ابوالقاسم مسافر افزود: کمترین سن زایر 22 سال و بیشترین سن 93 سال است. همچنین امسال زودتر از سال‌های گذشته ثبت نام کاروان‌ها آغاز و آموزش‌ها انجام و برای تکمیل آموزش‌ها همایشی در پادگان امام علی (ع) برپا شد.

وی یادآور شد: امسال یک هزار و 839 نفر زائر استان مرکزی در قالب 12 کاروان زیارتی برای انجام اعمال حج تمتع به این سفر مشرف خواهند شد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها