Portal_background_image

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی:فرهنگ‌سازی راهکار کاهش گرایش به قلیان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی که در محل استانداری برگزار شد، گفت: :فرهنگ‌سازی راهکار کاهش گرایش به قلیان است.

شکرا... حسن بیگی یکی از چالش های مهم در استان مرکزی را شیوع مصرف قلیان در اماکن عمومی و تفریحی عنوان کرد و گفت: برای ساماندهی و جمع آوری قلیان از اماکن عمومی باید کار فرهنگی صورت بگیرد که صدا و سیما و رسانه ها باید عوارض مخرب قلیان را به مردم اطلاع رسانی کنند و مصون سازی نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی عنوان کرد: برخورد و مبارزه با دخانیات و قلیان باید به صورت ریشه ای صورت پذیرد و نیاز است که در این خصوص عزم ملی ایجاد شود و همچنین علل شیوع و گرایش جوانان به آنها بررسی شود.

وی ابراز کرد: نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی در این راستا بازدید از سفره خانه ها، کیوسکها، فروشگاهها و... را ادامه دهند و جهت برگزاری برنامه های ملی در این زمینه با وزارت کشور مکاتباتی صورت بگیرد.

حسن بیگی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت، بیان کرد: با اجرای این طرح سهم پرداختی مردم به 10 درصد کاهش یافت و از زمان اجرای آن بار مراجعه به بیمارستانها 9 درصد افزایش داشته است.

وی ابراز کرد: اجرای این طرح باید با اطلاع رسانی گسترده تری صورت بگیرد و نقاط قوت و ضعف آن شناسایی شود و به وزارت کشور انعکاس داده شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی  گفت: قبل از برگزاری جلسات کارگروه، جلسات هماهنگی برگزار شود و مصوبات آن در این جلسات مطرح گردد.

گفتنی است در این جلسه درخصوص ضرورت حمایت از بیماران HIV در سطح استان توسط معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مطالبی ارائه شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها